Pondelok, 3. október 2022
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Svitko si drží v predposlednej etape na Rely Dakar desiate miesto, na čele je opäť Sunderland

 Webnoviny  13. január 2022  79
Svitko si drží v predposlednej etape na Rely Dakar desiate miesto, na čele je opäť Sunderland

13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský motocyklista Štefan Svitko vo štvrtok obsadil 10. priečku v predposlednej 11. etape tohtoročnej edície púštnej Rely Dakar v Saudskej Arábii. Pred piatkovým vyvrcholením podujatia v Džidde sa v celkovej klasifikácii posunul z 12. na 11. priečku a na Top 10 stráca aktuálne 71 sekúnd. Pred Svitkom je desiaty Austrálčan Toby Price, na deviateho Američana Masona Kleina stráca slovenský jazdec 2:29 min.

Štvrtková 11. etapa mala štart aj cieľ v Bishe a merala 501 km, z toho bolo 346 km meraných úsekov. Svitko v nej zaostal o 17:51 min. za víťazom Kevina Beňavidesa z Argentíny. Druhý vo štvrtok skončil Brit Sam Sunderland (+4 s.) a tretí bol Joaquim Rodríguez z Portugalska (+2:26 min).

O post lídra celkového poradie prišiel Francúz Adrien van Beveren, ktorý obsadil až 15. pozíciu so stratou 21:33 min. na víťaza a pred poslednou etapou je štvrtý. Vedie opäť Sunderland pred Čiľanom Pablom Quintanillom (6:52 min.), tretí je priebežne Rakúšan Matthias Walkner (+7:15 min.). Vozidlá ostatných kategórií sú stále na trati štvrtkovej 11. etapy.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk - Svitko si drží v predposlednej etape na Rely Dakar desiate miesto, na čele je opäť Sunderland © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.