Pondelok, 27. september 2021
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Svetová atletika umožnila 23 ruským športovcom súťažiť na olympiáde v Tokiu pod neutrálnou vlajkou

 Webnoviny  22. máj 2021  57
Svetová atletika umožnila 23 ruským športovcom súťažiť na olympiáde v Tokiu pod neutrálnou vlajkou

22.5.2021 (Webnoviny.sk) - Svetová atletika (WA) v sobotu povolila 23 ruským atlétom súťažiť na olympijských hrách v japonskom Tokiu pod neutrálnou vlajkou. Keďže národnú federáciu v Rusku na medzinárodnej úrovni pre doping suspendovali, musia ruskí športovci žiadať o individuálne výnimky, aby získali status neutrálneho športovca oprávneného štartovať na podujatiach.

Idú aj strieborní medailisti z MS


Na zozname schválenom WA sa nachádza aj skokan do výšky Michal Akimenko či chodec Vasilij Mizinov - strieborní medailisti z predvlaňajších majstrovstiev sveta.

Dosiaľ dostalo možnosť súťažiť v roku 2021 na medzinárodnej scéne pod neutrálnou vlajkou dovedna 27 ruských atlétov.

Elitní športovci užívali doping


Do skupinky zvyšných štyroch patrí aj trojnásobná svetová šampiónka v skoku do výšky Maria Lasickiené a svetová šampiónka v skoku o žrdi Anželika Sidorovová.

Ruská atletická federácia (RusAF) má od roku 2015 pozastavenú činnosť po tom, čo vyšetrovanie odhalilo, že medzi elitnými ruskými športovcami bolo rozšírené užívanie dopingu.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Svetová atletika umožnila 23 ruským športovcom súťažiť na olympiáde v Tokiu pod neutrálnou vlajkou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.