Štvrtok, 5. august 2021
Oblačno  14,3 °C
Mimoriadne správy

Švédi uvoľňujú opatrenia proti COVID-19 pri športe, na tribúnach môže byť až 500 fanúšikov

 Webnoviny  29. september 2020  96
Švédi uvoľňujú opatrenia proti COVID-19 pri športe, na tribúnach môže byť až 500 fanúšikov

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Kým Slovensko v súvislosti s pandémiou koronavírusu rieši blížiace sa masívne obmedzenia týkajúce sa konania rôznych podujatia vrátane športových, vo Švédsku čoskoro pristúpia k opačným krokom.

Miestna vláda totiž ohlásila od 15. októbra vyšší návrat fanúšikov na tribúny športových duelov - doterajší limit 50 vzrastie desaťnásobne na 500. Šéf Švédskej konfederácie športov Björn Eriksson na margo toho uviedol, že ide o "krok správnym smerom".

Švédi si podobný krok môžu dovoliť, keďže počet ochorení COVID-19 v tejto krajine nemá stúpajúcu tendenciu. Vo Švédsku v porovnaní so zvyškom Európy už v jari nepristúpili k tak výraznému obmedzeniu voľnosti, otvorené zostali reštaurácie, školy, posilňovne aj hranice. Doteraz však zaznamenali viac ako 90-tisíc osôb nakazených koronavírusom a už takmer 6-tisíc úmrtí na COVID-19.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Švédi uvoľňujú opatrenia proti COVID-19 pri športe, na tribúnach môže byť až 500 fanúšikov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.