Streda, 28. september 2022
Prevažne slnečno  10 °C
Mimoriadne správy

Švajčiarka Fanny Smithová uspela s odvolaním a v skikrose dodatočne získala olympijský bronz z Pekingu

 Webnoviny  26. február 2022  67
Švajčiarka Fanny Smithová uspela s odvolaním a v skikrose dodatočne získala olympijský bronz z Pekingu

26.2.2022 (Webnoviny.sk) - Deväť dní po skončení súťaže v skikrose žien na zimných olympijských hrách v Pekingu sa zmenila majiteľka bronzovej medaily.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) ju prisúdila Švajčiarke Fanny Smithovej, ktorej ju pôvodne odobrali rozhodcovia pre kontakt počas Veľkého finále na trati s inou pretekárkou. Ten sa aj udial, ale dodatočne sa už nestal predmetom sankcie.

Veci napravili až po odvolaní


Pôvodne tretiu Nemku Danielu Maierovú po novom odsunuli na štvrté miesto. Olympijskou víťazkou zostala Švédka Sandra Näslundová, striebro zostáva Kanaďanke Marielle Thompsonovej.

Podľa predstaviteľov FIS pôvodné rozhodnutie rozhodcovského zboru bolo nesprávne. FIS však uviedla veci na pravú mieru až po odvolaní Smithovej a Švajčiarskej lyžiarskej federácie.

Tesná blízkosť nebola úmyselná


"Odvolacia komisia zistila, že tesná blízkosť pretekárok v určitej chvíli na trati nebola úmyselná a nedalo sa jej vyhnúť," uviedla na vysvetlenie FIS.

Dvadsaťdeväťročná Smithová je päťnásobná medailistka z majstrovstiev sveta (1-3-1), zo zimných olympijských hier má po Pjongčangu 2018 druhý bronz.

Viac k témam: skikros, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiarka Fanny Smithová uspela s odvolaním a v skikrose dodatočne získala olympijský bronz z Pekingu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.