Utorok, 21. september 2021
Prevažne slnečno  5,7 °C
Mimoriadne správy

Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebe

 Webnoviny  25. júl 2021  38
Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebe

25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Príbeh ako z rozprávky priniesli nedeľňajšie súťaže v džude na olympijských hrách v japonskom Tokiu. Zlaté medaily totiž získali domáci reprezentanti, delilo ich iba niekoľko minút a z najcennejšieho kovu sa tešila súrodenecká dvojica.

Najprv medzi ženami v kategórii do 52 kilogramov vo finále triumfovala 21-ročná Uta Abeová, ktorá zdolala Francúzku Amandine Buchardovú.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


Abeová už o niekoľko minút neskôr sledovala mužské finále do 52 kilogramov, v ktorom jej o dva roky starší brat Hifumi vyzval Važu Margvelašviliho z Gruzínska. A na jej radosť do rodinnej zbierky pribudlo ďalšie olympijské zlato.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 25. júl (fotografie)

Podľa oficiálneho webu OH sa premiérovo pod piatimi kruhmi stalo, že brat so sestrou získali v individuálnych športoch zlaté medaily v rovnaký deň.

"Bez brata by som to tak ďaleko nedotiahla. Neviem, či by som sa vôbec venovala džudu," hovorila Uta Abeová ešte pred štartom OH v Tokiu. Súrodenci Abeovci v minulosti získali zlaté medaily v rovnaký deň aj na MS 2018 v Baku.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.