Pondelok, 21. apríl 2025
Polojasno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Súperkou Šramkovej v kvalifikácii na Roland Garros bude 15-ročná Parryová

 Webnoviny  24. máj 2018  352  
Súperkou Šramkovej v kvalifikácii na Roland Garros bude 15-ročná Parryová

PARÍŽ 24. mája (WebNoviny.sk) - Na Australian Open v Melbourne sa 15-ročná Ukrajinka Marta Kosťuková z kvalifikácie prebojovala až do 3. kola dvojhry a teraz na Roland Garros v Paríži by ju mohla napodobniť ďalšia mladučká tenistka.

Francúzka Diane Parryová má rovnako iba 15 rokov (nar. 1. 9. 2002) a v prvom kole eliminácie už vyradila skúsenejšiu a o 6 rokov staršiu Chorvátku Janu Fettovú /109. v renkingu WTA/, nasadenú päťku.

Odporúčame:
Kovalík postúpil do finále kvalifikácie na Roland Garros, kde vyzve Kanaďana Polanskeho

"Stala sa prvou hráčkou s ročníkom narodenia 2002, ktorá vyhrala v kvalifikácii na Roland Garros aspoň jeden zápas," napísal o ľaváčke Parryovej portál tennisworldusa.org.

Rodáčka z Nice Parryová pred týždňom ani nefigurovala v rebríčku WTA, do kvalifikácie na RG dostala voľnú kartu od organizátorov. Súperkou Parryovej v 2. kole kvalifikačného "pavúka" bude vo štvrtok popoludní po 15.00 h Slovenka Rebecca Šramková, aktuálne 346. hráčka rebríčka WTA.

Viac k témam: Diane Parryová, Rebecca Šramková, Roland Garros, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk - Súperkou Šramkovej v kvalifikácii na Roland Garros bude 15-ročná Parryová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.