Streda, 14. apríl 2021
Zamračené  1,4 °C
Mimoriadne správy

Super G mužov v Bormiu museli pre nepriazeň počasia presunúť, husté sneženie znížilo viditeľnosť

 Webnoviny  28. december 2020  51
Super G mužov v Bormiu museli pre nepriazeň počasia presunúť, husté sneženie znížilo viditeľnosť

28.12.2020 (Webnoviny.sk) - Organizátori Svetového pohára mužov v zjazdovom lyžovaní v talianskom Bormiu museli preložiť preteky v super G z pondelka na utorok. Dôvodom bolo silné sneženie v dejisku podujatia. Je to už druhá zmena oproti pôvodnému programu na legendárnom Stelviu, keďže na pondelok bol plánovaný zjazd a na utorok super G.

Aktuálne to počasie zariadilo tak, že v utorok 29. 12. od 11.30 h bude predsa len super G a zjazd sa v rovnakom čase rozbehne v stredu 30. decembra. "Husté sneženie a znížená viditeľnosť nás prinútili preložiť super G na utorok," napísali talianski organizátori v tlačovej správe.

Po dvoch zo siedmich pretekov v super G je na čele hodnotenia tejto disciplíny vo Svetovom pohári mužov Švajčiar Mauro Caviezel. Celkovým lídrom v bojoch o veľký glóbus je Francúz Alexis Pinturault.

Viac k témam: počasie, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Super G mužov v Bormiu museli pre nepriazeň počasia presunúť, husté sneženie znížilo viditeľnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.