Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Šramková vyhrala turnaj WTA v thajskom Hua Hine, od pondelka bude slovenskou singlovou jednotkou
22.9.2024 (SITA.sk) - Čo nevyšlo pred niekoľkými dňami v tuniskom Monastire, sa podarilo o niekoľko tisíc kilometrov východnejšie - v thanskom Hua Hine. Slovenská tenistka Rebecca Šramková dosiahla v Ázii svoj najväčší úspech v kariére, keď v nedeľu zvíťazila vo finále turnaja kategórie 250 nad Laurou Siegemundovou z Nemecka vo dvoch setoch 6:4, 6:4.
Zo začiatku prehrávala 0:2
„Chcela by som sa poďakovať môjmu trénerovi. Myslím si, že prekonal tri infarkty počas posledných dvoch týždňov. A chcela by som venovať túto trofej môjmu dedkovi, ktorý sa lieči na rakovinu, takže toto je pre neho,“ povedala Šramková podľa webu WTA v prvom pozápasovom interview priamo na dvorci.
Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka hneď na začiatku stretnutia prišla o svoj servis a prehrávala 0:2, no vzápätí si „požičané“ vzala späť aj s úrokmi a otočila na 4:2 vo svoj prospech. To bolo napokon rozhodujúce pre víťazstvo v prvom sete.
Ako rozhodujúci na nakoniec ukázal deviaty gem
V tom druhom hneď úvodnom geme mala Šramková štyri brejkbaly, no skúsenejšia 36-ročná Nemka dokázala z tejto nepríjemnej pozície „vykľučkovať“. Ako rozhodujúci na nakoniec ukázal deviaty gem, v ktorom Slovenka získala servis súperky a vzápätí pri vlastnom podaní čistou hrou dotiahla zápas do víťazného konca.
Šramková sa vďaka výsledkom v Thajsku v pondelok stane slovenskou singlovou jednotkou. Už po semifinále v Hua Hine mala istý prienik do deviatej desiatky rebríčka WTA. Zisk premiérového titulu na okruhu znamená, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou posunie do ôsmej desiatky renkingu.
Zdroj: SITA.sk - Šramková vyhrala turnaj WTA v thajskom Hua Hine, od pondelka bude slovenskou singlovou jednotkou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk