Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  24,9 °C
Mimoriadne správy

Šprint biatlonistiek v Hochfilzene vyhrala Nórka Eckhoffová, Slovenky sú stále bez bodu

 Webnoviny  18. december 2020  89
Šprint biatlonistiek v Hochfilzene vyhrala Nórka Eckhoffová, Slovenky sú stále bez bodu

18.12.2020 (Webnoviny.sk) - Nórka Tiril Eckhoffová aj s jednou chybou na strelnici ovládla rýchlostné preteky na 7,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene.

Aj dalšie dve miesta na stupňoch víťazov obsadili Nórky. Eckhoffová vyhrala s náskokom 7,6 s pred Ingrid Landmark Tandrevoldovou a 24,6 s pred Marte Olsbuovou Röiselandovou, ktorá potvrdila líderskú pozíciu vo Svetovom pohári.

Ivona pôjde aj v stíhačke


Z trojice Sloveniek skončila najvyššie na 45. mieste Ivona Fialková s mankom 1:45,7 min. Nebyť dvoch chýb v streľbe v ľahu, mohla pomýšľať na prvé body v tejto sezóne. Takto si vybojovala aspoň účasť v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km.

Pred týždňom rovnako v Hochfilzene obsadila I. Fialková 58. priečku s dvoma nepresnými výstrelmi, čiže bežecky sa mierne zlepšila.

Jej skúsenejšej a v minulosti úspešnejšej sestre Paulíne sa rovnako ako pred 7 dňami ani teraz nedarilo na strelnici.

Po 86. mieste aktuálne pridala 80. priečku, keď opäť urobila štyri strelecké chyby a v cieli bola neskôr o 2:47,7 min ako víťazka z Nórska.

Čakanie na prvé body


Tretia Slovenka v 106-člennom štartovnom poli Júlia Machyniaková skončila na 88. mieste s časovým odstupom 3:03,7 min a jedným nepresným výstrelom.

Znamená to, že slovenský biatlon v novej sezóne SP stále čaká na prvé body.

"Ťažko sa mi to hodnotí v globále. Oproti minulému týždňu rovnako dve chyby, škoda že v 'ležke', kde som sa predtým cítila istejšia. Pustilo ma to však lepšie po bežeckej stránke, aspoň tak to cítim. Až ked budú konečné štatistiky, uvidíme, či je to aj pravda," uviedla Ivona Fialková pre RTVS ešte pred koncom pretekov.

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk - Šprint biatlonistiek v Hochfilzene vyhrala Nórka Eckhoffová, Slovenky sú stále bez bodu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.