Utorok, 21. september 2021
Prevažne slnečno  5,7 °C
Mimoriadne správy

Športové zväzy a oganizácie dostali výnimku, znižovanie dôsledkov pandémie bude pokračovať aj v budúcom roku

 Webnoviny  25. júl 2021  39
Športové zväzy a oganizácie dostali výnimku, znižovanie dôsledkov pandémie bude pokračovať aj v budúcom roku

25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Znižovanie negatívnych dôsledkov krízovej situácie v súvislosti s ochorením COVID–19 na národné športové zväzy, národné športové organizácie a športovcov má pokračovať aj v roku 2022. Vyplýva to z novely zákona o športe, ktorú v nedeľu poslanci schválili 129 hlasmi.

Viac o téme: Koronavírus


„Výnimku pre výpočet príspevku uznanému športu na rok 2021, ktorý sa vypočítal podľa podielu uznaných športov na rok 2020, je vzhľadom na pokračujúcu mimoriadnu situáciu v súvislosti s ochorením COVID–19 potrebné časovo rozšíriť aj na rok 2022, keďže vzhľadom na redukciu športových podujatí v roku 2021 nie je k dispozícií dostatočné množstvo údajov pre štandardný výpočet," uviedli predkladatelia v dôvodovej správe.

Podotkli, že niektoré národné športové zväzy a národné športové organizácie nemali pre trvanie mimoriadnej krízovej situácie možnosť získania dostatočného počtu aktívnych športovcov, aby splnili podmienky podľa zákona o športe.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk - Športové zväzy a oganizácie dostali výnimku, znižovanie dôsledkov pandémie bude pokračovať aj v budúcom roku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.