Nedeľa, 28. február 2021
Zamračené  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Športovci riešia existenčné problémy, zrušené olympijské hry ich môžu obrať o sponzorov

 Webnoviny  26. marec 2020  106
Športovci riešia existenčné problémy, zrušené olympijské hry ich môžu obrať o sponzorov

26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Popri riešení toho, ako si udržať priaznivý zdravotný stav a dobrú kondíciu, riešia mnohí športovci po presune olympijských hier v Tokiu na rok 2021 aj existenčné záležitosti vo finančnej sfére. Viacerým totiž skomplikovalo situáciu to, že mali podpísané sponzorské kontrakty iba do skončenia OH 2020 v pôvodnom čase ich konania (24. júla - 9. augusta 2020).

Viac o téme: Koronavírus


"Je to trochu ťažké, pretože na konci všetkého ide o môj plat, keďže sa mi končí kontrakt. Na olympijských hrách zarobím najviac," vyhlásil americký guliar Ryan Crouser. V čase, keď pre pandémiu koronavírusu musí sedieť doma, si však uvedomuje, že toto obdobie musí využiť vo svoj prospech, aby si zaistil svoju budúcnosť.

Bach odkázal sponzorom, aby zmenu termínu brali do úvahy


"Dúfam, že ma to postaví do pozície, že budem schopný hádzať ďaleko, a dokážem, že som hodný toho, aby som opätovne dostal kontrakt," doplnil 27-ročný rodák z Oregonu, ktorého sponzorsky podporuje jeden z najväčších výrobcov športového náčinia na svete.

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v stredu poznamenal, že napriek organizácii hier v roku 2021 ponesú názov OH 2020. Na diaľku zároveň odkázal sponzorom, aby to aj po zmene termínu brali do úvahy. "Toto podujatie sa nazýva OH 2020, preto je pre mňa logickým dôsledkom, že si sponzori zachovajú svoje práva a povinnosti, aj keď budú hry až v roku 2021," povedal Bach.

Časť športovcov bude musieť nájsť nových sponzorov


Mnoho olympijských nádejí sa spoliehalo na financovanie zo strany sponzorov a domácich olympijských programov do roku 2020. Posunutím hier na rok 2021 musia pokryť ďalšie mesiace a spoločne s právnymi zástupcami tak v najbližšom období budú mať plné ruky práce s uzatváraním dodatkov, prípadne nových sponzorských kontraktov. Niektorí však budú musieť hľadať aj nových sponzorov.

"Viem si predstaviť, že veľa z nich sa teraz bude ponáhľať, aby skontrolovali znenia svojich zmlúv, a zistili, čo je a nie je pokryté. Mnoho sponzorov zaplatilo peniaze a nedosiahli očakávanú návratnosť, keďže podujatie v tomto roku nebude," podotkol londýnsky právnik Simon Leaf.

Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, Ryan Crouser, sponzor
Zdroj: Webnoviny.sk - Športovci riešia existenčné problémy, zrušené olympijské hry ich môžu obrať o sponzorov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.