Pondelok, 26. september 2022
Zamračené  10,1 °C
Mimoriadne správy

Slovenský zväz biatlonu schválil okrem iného aj rozpočet na tento rok, viac prostriedkov pôjde na mládež

 Webnoviny  26. jún 2021  138
Slovenský zväz biatlonu schválil okrem iného aj rozpočet na tento rok, viac prostriedkov pôjde na mládež

26.6.2021 (Webnoviny.sk) - Sobotňajšie zasadnutie valného zhromaždenia Slovenského zväzu biatlonu (SZB) v Osrblí schválilo niekoľko kľúčových dokumentov vrátane rozpočtu na tento rok.

Zodpovedné hospodárenie


"Vďaka zodpovednému hospodáreniu, posilneniu manažérskych procesov a pravidelným kontrolám čerpania rozpočtu hospodáril zväz minulý rok so ziskom," informuje SZB prostredníctvom tlačovej správy.

"Podarilo sa nám zorganizovať dve kolá IBU CUP-u so ziskom, výrazne sme znížili náklady na administratívu a zväzová obchodná spoločnosť prináša pre zväz oveľa viac financií, ako v minulosti,“ objasnil viceprezident SZB pre ekonomiku Maroš Badáň.

Plusový rozpočet


Podľa vedenia SZB by mal byť rozpočet zväzu opäť plusový napriek splácaniu starých dlhov z minulosti.

"Som veľmi rád, že napriek ťažkej pandemickej dobe sa nám podarilo nájsť nových partnerov pre zväz. Pozitívne vnímam aj to, že sa nám postupne darí spájať ľudí v biatlone, nie rozdeľovať,” povedal prezident SZB Peter Vozár.

Zdôraznil tiež, že prioritou zväzu je podpora mládeže a reprezentácie. Obe tieto zložky by mali v olympijskej sezóne dostať výrazne viac prostriedkov na prípravu aj na materiálne zabezpečenie.

Viac k témam: biatlon, dlhy, financovanie, rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský zväz biatlonu schválil okrem iného aj rozpočet na tento rok, viac prostriedkov pôjde na mládež © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.