Piatok, 18. október 2019
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Slovenský pretekár Gonda mal víkend ako na hojdačke, na okruhu Catalunya sa dvakrát dostal do top 10

 Webnoviny  23. september 2019  68
Slovenský pretekár Gonda mal víkend ako na hojdačke, na okruhu Catalunya sa dvakrát dostal do top 10

23.9.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský motoristický pretekár Richard Gonda absolvoval počas uplynulého víkendu dva štarty v seriáli International GT Open. Na okruhu Catalunya neďaleko španielskej Barcelony sa rodák z Banskej Bystrice striedal s Holanďankou Beitske Visserovou, s ktorou sa dostali dvakrát do elitnej desiatky.

V sobotu skončilo BMW M6 GT3 vo farbách tímu Šenkýř Motorsport na siedmej priečke a v nedeľu bolo deviate.

Visserová posunula duo na siedmu priečku


V kvalifikácii na úvodné víkendové preteky obsadil Gonda ôsme miesto a v sobotu mu vyšiel výborne štart v daždivých podmienkach. Na chvíľu bol tretí, ale na schnúcom asfalte mu nefungovali ideálne pneumatiky a svoj úsek dokončil až na dvanástej priečke.

Visserová však po výmene pneumatík zrýchľovala a posunula slovensko-holandské duo na konečnú siedmu pozíciu. V nedeľu musel predviesť stíhaciu jazdu Gonda, ktorý dostal auto až na sedemnástej pozícii. Druhú polovicu pretekov zvládol výborne a finišoval na deviatom mieste.

Nedeľa priniesla dobrú naháňačku


"Víkend bol ako na hojdačke. V prvých pretekoch sa mi vydaril štart, ale vedel som, že na treťom mieste ma bude čakať peklo. Na to, aby sme boli vpredu, sme totiž nemali rýchlosť. Pre problém s pneumatikami bolo náročné vôbec udržať auto na trati. Následnou zmenou na hladké pneumatiky nám vyšla stratégia a Beitske sa rýchlo dostala do tempa. Nedeľa priniesla dobrú naháňačku. Je skvelý pocit, keď sa predierate vpred. Poriadne som na to tlačil a darilo sa mi bez veľkého zdržania získavať pozície. Beitske zvládla prvú časť a poriadne zamakal aj tím. Bol to náročný víkend, no nevzdali sme sa a opäť sme sa posunuli ďalej," uvádza sa vo vyjadrení 25-ročného Gondu v tlačovej správe jeho tímu.

Gonda s Visserovou figurujú v celkovom hodnotení šampionátu International GT Open na ôsmej priečke, no v tejto sezóne súťažili iba v šiestich z dvanástich pretekov. Záverečné kolo seriálu sa uskutoční 12. a 13. októbra v talianskej Monze, kde budú na programe tradične dva preteky.

Viac k témam: International GT Open
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský pretekár Gonda mal víkend ako na hojdačke, na okruhu Catalunya sa dvakrát dostal do top 10 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.