Utorok, 4. október 2022
Jasno  8,8 °C
Mimoriadne správy

Slovenský paralympijský výbor má staronového šéfa, Ján Riapoš pritom už nechcel kandidovať

 Webnoviny  20. jún 2022  53
Slovenský paralympijský výbor má staronového šéfa, Ján Riapoš pritom už nechcel kandidovať

20.6.2022 (Webnoviny.sk) - Na čele Slovenského paralympijského výboru (SPV) bude v šiestom volebnom období za sebou Ján Riapoš, ktorý je stále aktívnym reprezentantom v parastolnom tenise.

Na nedeľňajšom valnom zhromaždení SPV dostal hlasy od 23 z 28 delegátov a bude pokračovať vo funkcii predsedu, v ktorej pôsobí nepretržite od roku 2003.

Presvedčil ho štátny tajomník Husár


"Po piatich funkčných obdobiach som bol rozhodnutý, že už nebudem kandidovať, ale štátny tajomník Ivan Husár dosiahol u mňa opačný efekt. Namotivoval ma, aby som bojoval ďalej, pretože s koronavírusom sa už dnes vieme vysporiadať, aj s vojnou na Ukrajine. To, s čím sa nevieme vysporiadať, je tvrdohlavosť zástupcov ministerstva školstva vo vzťahu k športu zdravotne znevýhodnených," uviedol Riapoš po znovuzvolení, citoval ho oficiálny web SPV.

Na valnom zhromaždení v bratislavskom hoteli Lindner boli zvolení aj ďalší členovia vedenia SPV. Branislav Režnák zostal členom výkonného výboru zodpovedného za štátnu reprezentáciu, Juraj Medera bude vo výkonnom výbore zodpovedať za rozvoj a propagáciu.

Mládež bude mať na starosti paraalpský lyžiar Jakub Krako, zástupkyňou športovcov bude Michaela Balcová, zdravotnú problematiku povedie Dušana Augustovičová, sekciu telesne znevýhodnených Miroslav Dráb, zrakovo znevýhodnených Václav Trnka a mentálne znevýhodnených Róbert Luby.

Slovensku priniesli stovky medailí


V kontrolnej komisii SPV budú Adela Funková a Miriam Slobodová, predsedkyňou disciplinárnej komisie Katarína Šustáková. Členmi komisie budú Andrej Vičan a parastolná tenistka Alena Kánová. Predsedom disciplinárnej a odvolacej komisie sa stal Peter Kuračka, jej členmi Ingrid Šilonová a Ľuboš Dobrotka.

Zdravotne znevýhodnení športovci vybojovali pre Slovensko už 675 medailí z paralympijských hier, majstrovstiev sveta a majstrovstiev Európy, z toho 200 zlatých. Na letnej paralympiáde v Tokiu získali Slováci 11 medailí (5 zlatých, 3 strieborné, 3 bronzové), na zimnej paralympiáde v Pekingu sa tešili z troch zlatých a troch bronzových medailí.

Viac k témam: Slovenskí paralympionici, zdravotne znevýhodnení športovci
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský paralympijský výbor má staronového šéfa, Ján Riapoš pritom už nechcel kandidovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.