Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Slovenský obranca Martin Bučko mení v českej extralige dres, rozšíri rady Českých Budějovíc
4.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský obranca Martin Bučko mení dres v rámci najvyššej českej hokejovej súťaži. Z Pardubíc sa presúva do Českých Budějovíc minimálne do konca najbližšej sezóny, klub z juhu Česka o tom informoval na svojom oficiálnom webe.
Dvadsaťjedenročný martinský rodák Bučko v uplynulej sezóne odohral 31 zápasov v Pardubiciach, ďalších 14 štartov si pripísal v prvoligovom tíme HC Stadion Vrchlabí.
Gól na šampionáte v Rige
Nečakane bol aj súčasťou tímu Craiga Ramsayho na majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige, kde v piatich zápasoch strelil jeden gól.
"Pardubice nakúpili viac obrancov a nemal by som dosť priestoru na ľade. Ozval sa mi agent a predostrel hosťovanie v Českých Budějoviciach, že o mňa majú záujem. Súhlasil som s mesačným testom. Bol som aj trochu nervózny, aj som sa chcel vrátiť do Pardubíc. Stálo ma veľa práce, kým som presvedčil trénerov. Chcem odohrať celú sezónu v Budějoviciach a pravidelne byť na ľade," uviedol Martin Bučko podľa webu hokej.cz.
Rád by išiel do Pekingu
Na adresu trénera Jaroslava Modrého, niekdajšieho úspešného hráča NHL, skonštatoval: "Vyžaduje tvrdšiu hru, na ktorú až tak nie som zvyknutý. Musím sa s tým popasovať a pritvrdiť, aby som bol taký obranca ako býval on.".
Bučko naznačil, že by si rád zahral aj na ZOH 2022 v Pekingu, ale reálne cíti, že jeho šance sa dohodou o príchode hráčov z NHL znížili.
"Po olympiáde pokukujem a veľmi sa budem snažiť, aby som zachytil úvod sezóny a vyšli mi prvé zápasy. Od toho sa bude odvíjať, kto nakoniec pôjde na olympijské hry," dodal Bučko.
Viac k témam: česká Tipsport extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský obranca Martin Bučko mení v českej extralige dres, rozšíri rady Českých Budějovíc © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“