Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Slovensko na MS v hokeji 2023 už skončilo, stále nám však ide o veľa

 Webnoviny  24. máj 2023  78  
Slovensko na MS v hokeji 2023 už skončilo, stále nám však ide o veľa

24.5.2023 (SITA.sk) - MS v hokeji 2023 sa pre Slovákov síce už skončili, stále im však ide o veľa. Po aktuálnom šampionáte sa totiž uzavrie rebríček Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v súvislosti s kvalifikáciou o postup na ZOH 2026 do Talianska.

Viac o téme: MS v hokeji 2023Tam sa automaticky kvalifikuje prvých osem výberov, ďalšie sa budú usilovať o olympijskú miestenku v kvalifikácii. Aby Slováci boli na 8. stupienku v uvedenom hodnotení, v ďalšom priebehu je na základe aktuálneho bodovania potrebné vypadnutie Nemcov vo štvrťfinále a tiež to, aby sa Lotyši nestali majstrami sveta.

Otáznik stále visí nad Rusmi a ich účasťou pod piatimi kruhmi o tri roky. Ak by padol verdikt, že sa v Taliansku nepredstavia v súvislosti s vojnou, ktorú už viac ako rok vedú na území Ukrajiny, Slovákom by na priamu účasť na ZOH 2026 mohla stačiť aj 9. priečka v rebríčku IIHF a tú obsadia, ak sa splní len jeden z uvedených parametrov.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2023
Zdroj: SITA.sk - Slovensko na MS v hokeji 2023 už skončilo, stále nám však ide o veľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.