Štvrtok, 30. máj 2024
Oblačno  13,6 °C
Mimoriadne správy

Slovensko bez miestenky na OH v Paríži v rýchlostnej kanoistike, v A-finále neuspeli Pecsuková ani Baláž

 Webnoviny   9. máj 2024  76  
Slovensko bez miestenky na OH v Paríži v rýchlostnej kanoistike, v A-finále neuspeli Pecsuková ani Baláž

9.5.2024 (SITA.sk) - Katarína Pecsuková a Samuel Baláž boli poslednými slovenskými „želiezkami v ohni" v súvislosti s miestenkou na OH 2024 v Paríži v rýchlostnej kanoistike. Ani oni dvaja sa však nekvalifikovali pod päť kruhov.

V maďarskom Szegede na svetovej kvalifikácii síce postúpili v K1 do A-finále, no neobsadili prvé dve priečky, ktoré zaručovali postup do Paríža.

Samuel Baláž na kilometrovej trati finišoval štvrtý, od miestenky ho delilo 67 stotín sekundy. Katarína Pecsuková na 500 m obsadila napokon 8. pozíciu, od postupu ju delilo takmer 5 sekúnd.

Slovenská rýchlostná kanoistika nebude mať zastúpenie na OH premiérovo v ére samostatnosti. Pod piatimi kruhmi doteraz získali slovenskí reprezentanti päť medailí - tri strieborné a dve bronzové.

Viac k témam: OH 2024 v Paríži
Zdroj: SITA.sk - Slovensko bez miestenky na OH v Paríži v rýchlostnej kanoistike, v A-finále neuspeli Pecsuková ani Baláž © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.