Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Slovenskí rýchlostní kanoisti v Szegede nezískali žiadnu miestenku na OH v Tokiu

 Webnoviny  13. máj 2021  100
Slovenskí rýchlostní kanoisti v Szegede nezískali žiadnu miestenku na OH v Tokiu

13.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ani jedna slovenská loď si na európskej olympijskej kvalifikácii v maďarskom Szegede nevybojovala miestenku v rýchlostnej kanoistike na OH v japonskom Tokiu. Slovensko pritom malo v hre vo štvrtok až päť posádok vo finálových jazdách.

Petrušová a Rusnák vo finále poslední


Po európskej kvalifikácii v Maďarsku sa v druhej polovici nasledujúceho týždňa uskutoční celosvetová kvalifikácia v ruskom meste Barnaul, kde bude k dispozícii tiež len jedna miestenka pre každú "otvorenú" disciplínu.

Kajakárka Mariana Petrušová na 500 m sa v stredu cez semifinále dostala do A-finále, v ňom však obsadila poslednú deviatu priečku. Miestenku do Tokia pre svoju krajinu získala víťazka Španielka Isabel Contrerasová. Kanoista Rusnák na 1000 m sa do finále dostal tiež prostredníctvom semifinále a rovnako ako jeho reprezentačná kolegyňa obsadil v záverečnej jazde poslednú deviatu pozíciu. Na OH získala miestenku Ukrajina zásluhou triumfu Pavla Altuchova.

Vo finále chýbali dve slovenské lode


Vo štvrtok podvečer kajakárka Lisa Maria Gamsjägerová v šprinte na 200 m finišovala šiesta, zvíťazila Britka Deborah Kerrová. Kanoisti Dávid Fekete s Eduardom Strýčekom vo finále C2M na jednom kilometri obsadili siedmu priečku, postup na OH si vybojovali Španieli. Napokon dvojica Petrušová, Gamsjägerová vo finále K2Ž na 500 m skončili piate a do Tokia sa prebojovala nemecká loď.

Do finále sa v stredu nedostali dve slovenské lode - kanoistka Hana Mikéciová na 200 m a kajakár Matúš Maximilián Jedinák na rovnakej vzdialenosti.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, Szeged
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí rýchlostní kanoisti v Szegede nezískali žiadnu miestenku na OH v Tokiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.