Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Slovenskí reprezentanti na ME v Poznani získali dve medaily, bronzovú a striebornú

 Webnoviny   5. jún 2021  90
Slovenskí reprezentanti na ME v Poznani získali dve medaily, bronzovú a striebornú

5.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenskí reprezentanti si na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani vyjazdili v sobotu dokonca dve medaily. Ešte predpoludním sa o bronz postarala kajakárka Mariana Petrušová na jednom kilometri, nad jej sily boli v A-finále len zlaté Maďarka Alida Gazsóová a strieborná Chorvátka Anamaria Govorcinovičová.

"Boli to veľmi ťažké preteky. Na trati som nechala všetko. Škoda, že tento rok nemám túto disciplínu až tak natrénovanú. Cítim, že to v sebe nemám tak ako v minulých rokoch. Nepredbehli ma slabé pretekárky, takže som spokojná. Medaila je super. Nemám ich veľa a z každej sa teším. Na štart som musela ísť s tým, že chcem medailu. Čím cennejšia, tým lepšie. Aj bronz je však skvelý. Rovnako v Poznani nas o tri týždne čakajú ME pretekárov do 23 rokov, takže doma teraz potrénujeme a vrátime sa sem s novou energiou," povedala Petrušová vo videu na facebooku Sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. V A-finále sa Petrušová predstavila aj po boku Lisy-Marie Gamsjägerovej v K2Ž na 500 m a tam finišovali deviate.

Druhý cenný kov získal štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek, ktorý na olympijskej päťstovke finišoval na druhej priečke. Zlato si vypádlovali favorizovaní Nemci, bronz brali Rusi.

"Sme spokojní, pretože to v cieli bolo tesné. Štart nám vyšiel, aj keď sme ho museli opakovať. Celý čas sme boli druhí a sme spokojní," komentoval Denis Myšák striebornú jazdu slovenskej lode.

Viac k témam: majstrovstvá Európy, medaila
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí reprezentanti na ME v Poznani získali dve medaily, bronzovú a striebornú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.