Nedeľa, 19. máj 2024

Slovenskí hokejbalisti postúpili na svetovom šampionáte priamo do štvrťfinále

Webnoviny  18. jún 2019  284

KOŠICE 18. júna (WebNoviny.sk) - Slovenskí hokejbaloví reprezentanti prehrali v záverečnom vystúpení v základnej skupine A1 na majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach.

V utorňajšom popoludňajšom zápase podľahli tesne 1:2 Čechom, ktorí zatiaľ na šampionáte nestratili ani jeden bod a tabuľku základnej skupiny ovládli so štyrmi víťazstvami a skóre 24:3.

Slovenskí hokejbalisti aj napriek prehre priamo postúpili do štvrťfinále turnaja a v stredu budú mať voľný deň. Vo štvrtok o 17.00 h nastúpia medzi najlepšou osmičkou proti tretiemu mužstvu skupiny A2 - Taliansku.

MS v hokejbale - muži - skupina A1

• utorok

Slovensko - Česko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 37. Martinusík (Rampáček, Salajka) - 5. Kubeš (Král, Bílý), 8. Filip (Bílý)
Zostava SR: Polc - Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka - P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, Rufati, Teplický, Vozár, Piják, Vidlár

Hostia išli do vedenia už po necelých piatich minútach, keď pohotovo zakončil spred bránky Pavel Kubeš. O tri minúty neskôr sa k nemu pridal aj Petr Filip, ktorý zostal voľný na osi ihriska a presnou strelou prekonal Patrika Polca.

Slováci hnaní zaplnenými tribúnami Steel arény znížili až v tretej tretine. V 37. min vystrelil z tesnej blízkosti bez prípravy Jaroslav Martinusík a loptička pomaly prepadla za chrbát gólmana Jana Šimaru. V závere stretnutia skúsili domáci aj hru bez brankára, ale nedočkali sa vyrovnania.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v hokejbale 2019
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí hokejbalisti postúpili na svetovom šampionáte priamo do štvrťfinále © SITA Všetky práva vyhradené.