Utorok, 21. máj 2024
Oblačno  19 °C
Mimoriadne správy

Slovenskému útočníkovi Dvorskému pomôže pôsobenie vo Švédsku, tvrdí odborník Tony Ferrari

 Webnoviny  18. august 2023  170  
Slovenskému útočníkovi Dvorskému pomôže pôsobenie vo Švédsku, tvrdí odborník Tony Ferrari

18.8.2023 (SITA.sk) - Mladým slovenským hokejovým útočníkom Daliborovi Dvorskému aj Jurajovi Pekarčíkovi by podľa experta prospelo, že v minulej sezóne hrali aj medzi mužmi.

Draft nováčikov


Spomenutú dvojicu si v tohtoročnom drafte nováčikov vybral klub zámorskej NHL St. Louis Blues - Dvorského v 1. kole z 10. miesta a Pekarčíka v 3. kole zo 76. priečky. Dvorský v ostatných dvoch sezónach hrával za druholigový AIK Štokholm, no v lete podpísal zmluvu s klubom najvyššej švédskej súťaže IK Oskarshamn.

"Darilo sa mu aj medzi profesionálmi. V druhej švédskej lige síce nebol taký produktívny, ale výrazne zlepšil svoju obrannú hru. V doterajšej kariére potvrdil svoje strelecké kvality a dominoval medzi rovesníkmi. V budúcej sezóne by mal hrať len v SHL, vďaka čomu by mal urobiť ďalší krok vpred v rozvoji," myslí si odborník Tony Ferrari z magazínu The Hockey News o 18-ročnom centrovi zo Zvolena.

Nový ročník, nový začiatok


Pekarčík absolvoval väčšinu minulej sezóny v slovenskom extraligovom klube HK Nitra. Nový ročník by mal začať v tíme Dubuque Fighting Saints z americkej juniorskej súťaže USHL.

"V závere ostatnej sezóny dal o sebe vedieť a zvýšil svoju hodnotu. Je tvrdo pracujúci krídelník, ktorý má na ľade prehľad a dobre sa na ňom pohybuje. Nie je úplne dynamický, ale má nadpriemerné fyzické parametre a hokejové myslenie potrebné medzi profesionálmi. Takmer celý minulý ročník v mužskej súťaži na Slovensku by mu mal významne pomôcť do budúcna," napísal odborník o 17-ročnom rodákovi z Trstenej.

Viac k témam: draft nováčikov, SHL Slovenská hokejová liga
Zdroj: SITA.sk - Slovenskému útočníkovi Dvorskému pomôže pôsobenie vo Švédsku, tvrdí odborník Tony Ferrari © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.