Sobota, 20. apríl 2024

Slovan zdolal Zvolen a Košice uspeli v Trenčíne, v Tipsport lige aj debakel Liptákov 0:8

Webnoviny   1. december 2019  214

1.12.2019 (Webnoviny.sk) - Hokejisti MAC Budapešť sa dočkali prvého víťazstva na ľade súperov v slovenskej Tipsport lige 2019/2020. Hráči maďarského klubu v nedeľňajšom stretnutí 27. kola základnej časti vyhrali v Nitre 2:1 po predĺžení, hoci od 1. min prehrávali gólom M. Versteega. V 35. min sa o vyrovnanie postaral Pitt a víťazný gól dosiahol v závere predĺženia Langkow.

"Oceliari" uspeli v Trenčíne

Košice síce v závere riadneho hracieho času neubránili tesné vedenie v Trenčíne, ale v rozstrele zo samostatných nájazdov rozhodol o ich triumf nad Duklou najlepší ligový kanonier Marcel Haščák.

Popradskí hokejisti uštedrili mužstvu z Liptovského Mikuláša debakel 0:8, pričom všetky góly padli v prvých dvoch tretinách Pri chuti bol najmä Miroslav Preisinger, ktorý si pripísal do kanadského bodovania štyri body (2+2). Hráči spod Tatier potvrdili dobrú formu, keď svoju víťaznú šnúru predĺžili na štyri zápasy a získali potrebné body v boji o prvú šestku.

"Barani" šliapu na pätu Slovanu

Majstrovská Banská Bystrica naplnila úlohu favorita proti maďarskému Miškovcu a zásluhou triumfu 4:2 šliape na päty vedúcemu Slovanu Bratislava.

Hokejisti Michaloviec figurujú po víkend na 6. mieste tabuľky, na ktoré sa dostali vďaka tomu, že pred svojimi fanúšikmi pokorili Detvu jednoznačne 6:1, pričom hostia odvrátili prehru na nulu až v úplnom závere. V drese Zemplínčanov dosiahol hetrik fínsky útočník Ville Korhonen.

V záverečnom stretnutí nedeľňajšieho programu museli diváci čakať na góly až do poslednej desaťminútovky. Zvolen viedol 1:0, domáci Slovan Bratislava otočil na 2:1, ale hostia si vynútili predĺženie, v ktorom svojím druhým presným zásahom rozhodol o triumfe lídra z metropoly SR Jindřich Abdul (3:2).

Tipsport liga 2019/2020 - 27. kolo

• nedeľa

HK Nitra - MAC Budapešť (Maď.) 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 1. M. Versteeg (Blackwater) - 35. Pitt, 65. Langkow

HK Dukla Trenčín - HC Košice 1:2 po samost. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 56. Bezúch - 3. Milý (Jokeľ, Suja), rozhod. samost nájazd M. Haščák

HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:0 (5:0, 3:0, 0:0)
Góly: 2. Zagrapan (Svitana, Erving), 3. Preisinger (Kozák, Handlovský), 7. Jacobs (Vandas, Preisinger), 13. Kundrik (Ťavoda, Paločko), 16. Vandas (Brejčák, Preisinger), 23. Paukovček (Leclerc, Fabian), 26. Kozák (Leclerc), 27. Preisinger (Brejčák, Handlovský)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 17. J. Cardwell (M. Bartánus, M. Bubela), 43. J. Hickmott (J. Southorn), 44. J. Southorn (J. Jaaskelainen), 53. T. Šille (M. Bartánus) - 24. J. Dudas (J. Vas, F. Beauvillier), 42. N. Ross (J. Dudas)

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Góly: 7. Giľák, 14. Korhonen (Lalancette, Dalhuisen), 17. Mašlonka (Kolba, Hančák), 37. Hričina (Galamboš, Spilar), 50. Korhonen (Lalancette, Vorobiov), 58. Korhonen (Ventelä, Lalancette) - 59. Král (Šišovský, Podešva)

HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 3:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Góly: 56. Viedenský (Bačik, Puliš), 58. Abdul (Puliš, Bačik), 64. Abdul (Meszároš, Puliš) – 52. Betker (McPherson), 59. Corrin (McPherson)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovan zdolal Zvolen a Košice uspeli v Trenčíne, v Tipsport lige aj debakel Liptákov 0:8 © SITA Všetky práva vyhradené.