Pondelok, 27. september 2021
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Slováci na MS v hokeji 2021 vedú Rebríček sily. Rozdajme medaily už teraz, píše web IIHF

 Webnoviny  26. máj 2021  110
Slováci na MS v hokeji 2021 vedú Rebríček sily. Rozdajme medaily už teraz, píše web IIHF

26.5.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko je na čele Rebríčka sily IIHF, ktorý počas majstrovstiev sveta v hokeji zostavujú tvorcovia internetovej stránky Medzinárodnej hokejovej federácie. Slováci začali šampionát v Lotyšsku v tomto hodnotení na deviatej pozícii. Neskôr sa posunuli na štvrté miesto a po skvelom triumfe nad Rusmi sú už na čele.

Viac o téme: MS v hokeji 2021Druhí sú Nemci, ktorí majú rovnako ako zverenci Craiga Ramsayho zatiaľ plný počet 9 bodov. Tretie miesto patrí hokejistom USA, štvrté Fínom, piate Lotyšom, šieste Rusom a posledné šestnáste zatiaľ nevýrazným hráčom Kanady.

"Slováci poskočili na prvé miesto Power Rankingu po monumentálnom triumfe 3:1 nad Rusmi. Nemci zasa odvážne zvládli aj Kanaďanov a druhá priečka im právom patrí," napísal oficiálny web IIHF na vysvetlenie. K slovenskému prekvapeniu turnaja jeho tvorcovia s humorom dodali: "Nerozdáme medaily už teraz?" Na margo zatiaľ slabých výsledkov tímu Kanady s dávkou irónie podotkli: "Nemohli sme radšej zostať v šatni?"

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2021: Slovensko – Rusko (fotografie)

Rebríček sily slúži počas majstrovstiev sveta na pobavenie fanúšikov a čitateľov oficiálnej stránky IIHF. Odráža výkonnostný progres alebo pokles jednotlivých tímov počas svetového šampionátu a nezhoduje sa s oficiálnym rebríčkom tímov podľa IIHF, resp. ich aktuálnym poradím na MS.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021, Riga
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci na MS v hokeji 2021 vedú Rebríček sily. Rozdajme medaily už teraz, píše web IIHF © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.