Streda, 28. september 2022
Oblačno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Sliny sa už na lepšie uchopenie loptičky v krikete nebudú môcť nikdy používať, rozhodla medzinárodná rada

 Webnoviny  20. september 2022  32
Sliny sa už na lepšie uchopenie loptičky v krikete nebudú môcť nikdy používať, rozhodla medzinárodná rada

20.9.2022 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná kriketová rada (ICC) natrvalo zakázala používať sliny športovcov na to, aby si zlepšili uchopenie loptičky. Tento zákaz prichádza s viacerými úpravami pravidiel.

Sliny nie je možné v krikete používať už viac ako dva roky, šlo o dočasné opatrenie po vypuknutí pandémie ochorenia COVID-19. Po viac ako dvoch rokoch prichádza k trvalému zákazu.

"Som spokojný s tým, ako produktívne výkonný výbor pracoval, aby prijal kľúčové opatrenia. Ďakujem všetkým za cenné príspevky a návrhy," uviedol šéf ICC Sourav Ganguly.

Uvedený definitívny zákaz používania slín vstúpi do platnosti 1. októbra. Ďalšie zmeny pravidiel týkajúce sa napríklad udeľovania trestných prebehov začnú platiť až od nasledujúcej sezóny kriketovej superligy.

Viac k témam: Kriket
Zdroj: Webnoviny.sk - Sliny sa už na lepšie uchopenie loptičky v krikete nebudú môcť nikdy používať, rozhodla medzinárodná rada © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.