Pondelok, 1. marec 2021
Slnečno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Slávny Wimbledon pre koronavírus zrušili, doteraz sa turnaj nehral iba počas vojny

 Webnoviny   1. apríl 2020  110
Slávny Wimbledon pre koronavírus zrušili, doteraz sa turnaj nehral iba počas vojny

1.4.2020 (Webnoviny.sk) - Po presune antukového tenisového turnaja Roland Garros v Paríži na september/október zasiahol koronavírusový osud aj slávny Wimbledon, ale v ešte väčšej miere. Grandslamové podujatie na londýnskej tráve sa v roku 2020 neuskutoční vôbec.

Djokovič ani Halepová tituly neobhája


Organizátori podujatia v stredu informovali, že v termíne 29. júna - 12. júla sa v All Englad Clube nebude hrať, takže Srb Novak Djokovič a Rumunka Simona Halepová nebudú môcť obhájiť svoje lanské singlové triumfy.

Viac o téme: Koronavírus


Najslávnejší a najstarší tenisový turnaj na sveta sa nebude konať vôbec, čo sa stane prvýkrát od II. svetovej vojny. Nasledujúca edícia Wimbledonu je plánovaná na 28. júna - 11. júla 2021.

Wimbledon sa prvýkrát uskutočnil v roku 1877 a potom sa konal každý s výnimkou obdobia dvoch vojen (1915-1918 a 1940-1945).

Wimbledon bez divákov je vylúčený


"Predtým bolo konanie nášho podujatia prerušené len v dôsledku svetových vojen, čo sme vážne brali do úvahy. Po dôkladnom zvážení všetkých scenárov sme presvedčení, že vzhľadom na globálnu krízu sme v konečnom dôsledku dospeli k správnemu rozhodnutiu zrušiť tohtoročný Wimbledon a namiesto toho sa môžeme sústrediť na to, ako využiť naše možnosti na pomoc ľudom z miestnych komunít i mimo nich," uviedol šéf organizátorského klubu Ian Hewitt.

Už minulý týždeň All England Club v stanovisku uviedol, že odloženie dvojtýždňového turnaja by nebolo bez výrazného rizika a problémov súvisiacich s trávnatým povrchom. Zároveň vylúčil uskutočnenie Wimbledonu bez divákov.

Osud zostávajúceho tohtoročného grandslamového tenisového turnaja US Open v New Yorku (31. 8. - 13. 9.) je otázny.

Viac k témam: Koronavírus, Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk - Slávny Wimbledon pre koronavírus zrušili, doteraz sa turnaj nehral iba počas vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.