Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,8 °C
Mimoriadne správy

Slávnostné otvorenie olympijských hier sa nevyhlo kritike médií, Štefečeková s Beňušom si ho užili

 Webnoviny  24. júl 2021  194
Slávnostné otvorenie olympijských hier sa nevyhlo kritike médií, Štefečeková s Beňušom si ho užili

24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slávnostné otvorenie Hier XXXII. olympiády v Tokiu viaceré svetové médiá podrobili kritike, že bolo málo nápadité a pred prázdnym hľadiskom mu chýbala akákoľvek atmosféra.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


Slovenskí vlajkonosiči Zuzana Rehák Štefečeková a Matej Beňuš si však začiatok olympijských hier na ploche Národného štadióna v Tokiu užili v rámci možností aj napriek prísnym protipandemickým opatreniam.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Otvárací ceremoniál – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 (fotografie)

Spoločné fotenie si užili


"Prežili sme veľmi dobrý čas počas celého odchodu z Olympijskej dediny - mali sme spoločné fotenie, spolu sme išli autobusom na štadión, a aj čakanie na štadióne bolo veľmi príjemné. Výborne sme sa zabavili ako kolektív a myslím si, že na olympiáde máme veľmi dobrý tím," uviedla skúsená reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková na webe olympic.sk.

Dvojnásobná olympijská medailistka opísala aj to, ako sa s vodným slalomárom Matejom Beňušom dostali k slovenskej vlajke.

Predstavovala si plné tribúny


"Dostali sme ju do rúk asi päťdesiat metrov pred príchodom na štadión. Vtedy sme ešte stále nevedeli, ako to má fungovať s nesením zástavy, keďže sme ju mali niesť obaja. Ale myslím si, že sme to celkom dobre zvládli. Bolo však trošku smutné, že keď sme vošli na štadión, okrem dobrovoľníkov v strede tam neboli žiadni diváci. Predstavila som si, že tribúny mohli hučať, ako si to pamätám z olympiády v Pekingu. Ale teraz je pre mňa už úplne jasné, že olympijské hry sa začali a že sme tu na to, aby sme predviedli zo seba to najlepšie," skonštatovala 37-ročná rodáčka z Nitry.

Jej "vlajkový" partner Beňuš v tejto súvislosti skonštatoval: "Bol to krásny zážitok byť opäť na slávnostnom otvorení. Ale škoda, že tam nemohli byť diváci, bol by to väčší zážitok pre všetkých - nás športovcov, divákov v hľadisku, aj pred televíznymi obrazovkami. Ale samozrejme, bola to pre mňa obrovská česť a neopísateľný zážitok, že som mohol byť vlajkonosičom.“

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Slávnostné otvorenie olympijských hier sa nevyhlo kritike médií, Štefečeková s Beňušom si ho užili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.