Streda, 21. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Skvelá Vlhová je líderkou 1. kola obrovského slalomu v Kronplatzi, predviedla dynamickú jazdu bez výraznejších chýb
25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenka Petra Vlhová je líderkou 1. kola obrovského slalomu v talianskom Kronplatzi v rámci Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní. Po odjazdení elitnej tridsiatky pretekárok Vlhová vedie s náskokom 34 stotín sekundy pred Švédkou Sarou Hectorovu a 59 stotín pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou.
Obhajkyňa malého glóbusu za obrovský slalom Talianka Marta Bassinová je štvrtá s mankom 61 stotín. Prvé kolo ešte pokračuje pretekárkami s nižšou výkonnosťou od štartovného čísla 31 do 66. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších je v Južnom Tirolsku na programe od 13.30 h.
Suverénne zdolala konkurentky
Vlhová dosiaľ nikdy v Kronplatzi nebola na stupňoch víťazov. Z doterajších štyroch účastí v týchto špecifických pretekoch si najlepší výsledok pripísala v roku 2019, keď skončila štvrtá. Aktuálne v 1. kole predviedla s číslom jeden na hrudi dynamickú jazdu bez výraznejších chýb a napokon ako jediná zo širšieho okruhu favoritiek stlačila svoj výsledný čas pod jednu minútu (59,98).
Zverenka švajčiarskeho trénera Maura Piniho suverénne zdolala všetky svoje konkurentky azda len s výnimkou líderky poradia obrovského slalomu v SP Švédky Hectorovej. Tá sa jej priblížila na 34 stotín. Svah v Kronplatzi sa považuje za jeden z najnáročnejších v ženskom obrovskom slalome vo Svetovom pohári.
Istota malého glóbusu
"Myslím si, že číslo 1 v pretekoch je vždy výhoda. Trať bola dobrá a mne vyšla moja prvá jazda perfektne bez chýb. Presne tak som si to predstavovala. Zhoda až dolu som sa cítila výborne, tlačila som do toho, a preto som spokojná," cituje Petru Vlhovú web laola1.at.
Vlhová v tejto sezóne už má istotu zisku malého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári v slalome. V obrovskom slalome však 26-ročná Liptáčka zatiaľ čaká na víťazstvo. Jej dosiaľ najlepšie umiestnenia v najtechnickejšej disciplíne zjazdového lyžovania v ročníku SP 2021/2022 sa spájajú s druhou priečkou v Lienzi a treťou v Söldene.
Viac k témam: Kronplatz, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Skvelá Vlhová je líderkou 1. kola obrovského slalomu v Kronplatzi, predviedla dynamickú jazdu bez výraznejších chýb © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých