Pondelok, 15. december 2025
Mimoriadne správy
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
- Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO
Skvelá Vlhová bola opäť najrýchlejšia v 1. kole slalomu v Levi, pred Shiffrinovou viedla o 18 stotín
21.11.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenka Petra Vlhová po sobote ovládla aj v nedeľu prvé kolo slalomu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo fínskom Levi. Vlhová dosiahla na zjazdovke Levi Black najlepší čas 52,14 s. a o 18 stotín sekundy zdolala Američanku Mikaelu Shiffrinovú.
Zahviezdila aj Dubovská
Predbežne tretia priečka patrí s odstupom 36 stotín Švajčiarke Michelle Gisinovej. Úradujúca majsterka sveta v slalome Rakúšanka Katharina Liensbergerová je až desiata s mankom 94 stotín.
Skvelý výkon v 1. kole podala Slovenka s českým pasom Martina Dubovská, ktorá sa zaradila na siedme miesto. Za Vlhovou zaostáva o 73 stotín. Druhé kolo sa začne o 13.30 h.
Výkon bez chýb na hranici rizika
Na rozdiel od soboty, keď mala číslo 2, sa 26-ročná Vlhová v nedeľu dostala na trať prvého kola až ako siedma v poradí, teda na konci elitnej žrebovacej skupiny. Vôbec jej to však neprekážalo a predviedla výkon bez chýb na hranici rizika, keď výborne zvládla najmä prechod z plochej do strmej časti svahu.
V cieli mala pred Shiffrinovou o sedem stotín sekundy väčší náskok ako po prvom kole v sobotu, keď napokon zvíťazila. Ak sa to ambicióznej Liptáčke podarí aj v nedeľu, s piatimi miestnymi víťazstvami predstihne Shiffrinovú.
Vlhová musí zostať koncentrovaná
"Dnes (21. novembra pozn. redakcie) som sa necítila tak dobre ako v sobotu, sneh je tvrdší. V strmej časti svahu som išla naplno, a preto som spokojná. Nikdy nie je jednoduché potvrdiť dobrý výkon z predchádzajúceho dňa. Všeobecne platí, že nový deň prinesie úplne nové preteky. Musím zostať koncentrovaná," cituje Vlhovú v cieli 1. kola rakúsky portál laola1.at.
V prvom kole nedeľňajšieho slalomu v Levi sa predstavilo 77 pretekárok, v cieli ich klasifikovali 56. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších príde na rad o 13.30 h.
Viac k témam: Levi, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Skvelá Vlhová bola opäť najrýchlejšia v 1. kole slalomu v Levi, pred Shiffrinovou viedla o 18 stotín © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Britská ekonomika sa v októbri nečakane zmenšila