Utorok, 21. september 2021
Polojasno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Skialpinizmus bude súčasťou ZOH 2026 v Cortine d’Ampezzo, pribudne až päť súťaží

 Webnoviny  20. júl 2021  35
Skialpinizmus bude súčasťou ZOH 2026 v Cortine d’Ampezzo, pribudne až päť súťaží

20.7.2021 (Webnoviny.sk) - Na zimných olympijských hrách v roku 2026 v talianskej Cortine d'Ampezzo bude nové športové odvetvie pod piatimi kruhmi - skialpinizmus. Je to jeden zo záverov 138. zasadnutia Medzinárodného olympijského výboru (MOV), ktoré sa práve koná v Tokiu.

O definitívnom zaradení skialpinizmu do programu hier pod piatimi farebnými kruhmi rozhodnú členovia výkonného výboru MOV v júni 2022.

Taliani plánujú usporiadať dvoje preteky v skialpinizme pre mužov a dvoje pre ženy (šprint + individuálne preteky) plus spoločnú súťaž miešaných tímov. V štartovnom poli by malo v oboch kategóriách figurovať po 48 skialpinistov.

Skialpinizmus bude prvý nový šport v programe ZOH od roku 1998, keď v japonskom Nagane prvýkrát bojovali o medaily snoubordisti.

"Je to skvelá novinka. Zhodli sme sa jednohlasne o rozšírení programu zimných hier v roku 2026," uviedol na twitteri francúzsky člen MOV Tony Estanguet.

Novými športovými odvetviami v programe letných hier v Tokiu, ktoré sa začnú už v piatok 23. júla, budú športové lezenie, surfing, skejtbording a karate. Čo sa týka karate, bude to zatiaľ len jednorazová premiéra na olympijskej pôde.

Viac k témam: skialpinizmus, ZOH Zimné olympijské hry 2026
Zdroj: Webnoviny.sk - Skialpinizmus bude súčasťou ZOH 2026 v Cortine d’Ampezzo, pribudne až päť súťaží © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.