Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  22,5 °C
Mimoriadne správy

Skialpinistka Jagerčíková po dvoch rokoch opäť vyhrala šprint v Madonne di Campiglio

 Webnoviny  25. marec 2021  67
Skialpinistka Jagerčíková po dvoch rokoch opäť vyhrala šprint v Madonne di Campiglio

25.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka v skialpinizme Marianna Jagerčíková vo štvrtok potvrdila príslušnosť k úzkej svetovej špičke v tomto športovom odvetví, keď v talianskom stredisku Madonna di Campiglio vyhrala šprint Svetového pohára.

Zaujímavosťou je, že práve v Madonne di Campiglio pred dvoma rokmi ovládla šprint SP premiérovo vo svojej kariére.

Paralelu Jagerčíkovej úspechu možno hľadať aj inde - v jari 2019 vyhrala šprint SP v Madonne po predchádzajúcom zisku striebra v tejto disciplíne na MS a zopakovala to aj teraz, keď pred necelým mesiacom obhájila striebro na svetovom šampionáte v Andorre.

Vo štvrtkovom poludňajšom finále Marianna Jagerčíková v závere odrazila útok Talianky Mary Martiniovej, tretia finišovala úradujúca svetová šampiónka Švajčiarka Marianne Fattonová.

V šprinte mužov sa do finále neprebojoval Matúš Danko a klasifikovali ho na 31. priečke, medzi mužmi do 20 rokov obsadil Matúš Černek 23. pozíciu, v súťaži žien do 20 rokov Tereza Mazalová skončila jedenásta a Nikola Maťková dvanásta.Viac k témam: Svetový pohár v skialpinizme
Zdroj: Webnoviny.sk - Skialpinistka Jagerčíková po dvoch rokoch opäť vyhrala šprint v Madonne di Campiglio © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.