Utorok, 21. máj 2024
Slabý dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Sexistické a rasistické reči, talianski komentátori vyrobili počas majstrovstiev sveta v plaveckých športoch škandál

 Webnoviny  18. júl 2023  150  
Sexistické a rasistické reči, talianski komentátori vyrobili počas majstrovstiev sveta v plaveckých športoch škandál

18.7.2023 (SITA.sk) - Komentátori talianskej verejnoprávnej televízie RAI čelia disciplinárnemu konaniu za to, že sa počas priameho prenosu zo súťaží v umeleckom plávaní na majstrovstvách sveta v plaveckých športoch v japonskej Fukuoke dopustili prejavov sexizmu a rasizmu.

Športový komentátor Lorenzo Leonarduzzi a jeho spolukomentátor Massimiliano Mazzucchi sa počas súťaže žien v umeleckom plávaní prezentovali sexistickými narážkami na adresu športovkýň a počas mužskej súťaže rasovo urážali plavcov.

Mazzucchi je pritom niekdajší reprezentant Talianska v plávaní, zúčastnil sa aj na dvoch olympiádach.

Televízia RAI dostala počas spomenutých prenosov viacero sťažností od divákov na nevhodné správanie sa komentátorov. Výkonný riaditeľ televízie Roberto Sergio už oboch poslal z dejiska šampionátu domov a začal voči nim disciplinárne konanie.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v plaveckých športoch
Zdroj: SITA.sk - Sexistické a rasistické reči, talianski komentátori vyrobili počas majstrovstiev sveta v plaveckých športoch škandál © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.