Štvrtok, 5. august 2021
Oblačno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Šéftrénerka Iráncov nemohla vycestovať na majstrovstvá sveta, nedostala súhlas od manžela

 Webnoviny  18. február 2021  59
Šéftrénerka Iráncov nemohla vycestovať na majstrovstvá sveta, nedostala súhlas od manžela

18.2.2021 (Webnoviny.sk) - Iránski reprezentanti síce nechýbajú na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní v Cortine d'Ampezzo, ale ich trénerka tam s nimi nemohla vycestovať. Samira Sargariová nedostala povolenie od svojho manžela, preto musela zostať doma. Informovali o tom iránske médiá a neskôr aj európske agentúry.

Šéftrénerka iránskeho tímu nedostala súhlas od manžela, čo znie veľmi bizarne, ale neprieči sa iránskym zákonom. V najväčšom islamskom štáte na svete vydaté ženy nemôžu dostať pas bez notársky overeného súhlasu od manžela. Muž môže dokonca zrušiť cestu svojej manželke aj vtedy, keď už má vydaný pas. Môže jej ho skonfiškovať.

"Medzinárodná lyžiarska federácia sa o prípade dozvedela zo sociálnych sietí a plánuje sa obrátiť na Iránsky lyžiarsky zväz so žiadosťou o vysvetlenie celej situácie. Potrebuje preveriť detaily o zložení iránskej výpravy na MS v Cortine d'Ampezzo," napísal portál ORF.

Iránka Atefeh Ahmadiová bola na 55. mieste po prvom kole obrovského slalomu žien na MS 2021. Ahmadiová zaostala o 18,43 s za líderkou po 1. kole Mikaelou Shiffrinovou.

Viac k témam: majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéftrénerka Iráncov nemohla vycestovať na majstrovstvá sveta, nedostala súhlas od manžela © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.