Nedeľa, 23. február 2020
Slabý dážď  5,7 °C
Mimoriadne správy

Sagan sa v generálke na šampionát z triumfu netešil, ale Gooikse Pijl vyhral jeho tímový kolega

 Webnoviny  22. september 2019  173
Sagan sa v generálke na šampionát z triumfu netešil, ale Gooikse Pijl vyhral jeho tímový kolega

22.9.2019 (Webnoviny.sk) - Po sobotňajšom 27. mieste v pretekoch Primus Classic (197 km) skončil slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan na nedeľňajšom ďalšom belgickom podujatí Gooikse Pijl na konečnom 25. mieste.

Dvadsaťdeväťročný žilinský rodák zvládol trať 16. ročníka pretekov dlhú 198,1 km za 4:21:20 h. Do cieľa na okruhoch v Gooiku na úplnej rovine prišiel v rovnakom čase ako víťaz a kolega z tímu Bora-Hansgrohe - Nemec Pascal Ackermann.

Trojnásobný svetový šampión Peter Sagan si ako generálku na budúcotýždňové MS v anglickom Yorkshire vybral dve spomenuté podujatia v Belgicku. Okrem Petra Sagana a Ackermanna figurovali v 7-člennej nominácii tímu Bora-Hansgrohe pre víkendové podujatia v Beneluxe aj Austrálčan Jay McCarthy a Nemci Markus Burghardt, Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten a Rüdiger Selig.

V tradičnom vyvrcholení svetového šampionátu - pretekoch elite mužov na 285 km sa v nedeľu 29. septembra predstavia štyria Slováci - bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a člen Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe
Zdroj: Webnoviny.sk - Sagan sa v generálke na šampionát z triumfu netešil, ale Gooikse Pijl vyhral jeho tímový kolega © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.