Nedeľa, 17. február 2019
Slnečno  0,5 °C
Mimoriadne správy

Sagan naznačil, že sa možno zúčastní Vuelty

 PE  10. august 2018  1357
Sagan naznačil, že sa možno zúčastní Vuelty

Peter Sagan naznačil fanúšikom, že možno bude súťažiť na tohtoročnej Vuelta a España. Špekulácie vznikli po tom, ako slovenský športovec zavesil na sociálne siete slová "Hola España". Reprezentant tímu Bora-Hansgrohe nedávno zavŕšil Tour de France s rekordným počtom zelených dresov, ktoré na seba počas preteku obliekol.


Čaká sa na oficiálne vyhlásenie

Tím nášho najúspešnejšieho cyklistu ani organizátori španielskeho Grand Tour ešte oficiálne neoznámili, či je Sagan v zozname účastníkov. Vyhlásenie sa však očakáva už v najbližších dňoch. Ak sa ale zúčastní, stávkové kancelárie budú s Petrom rátať v rámci zisku šprintérskeho dresu. Pokiaľ sa dohady naplnia, Sagan sa Vuelty zúčastní prvýkrát od roku 2015 a celkovo len tretí raz za jeho kariéru. Rodák zo Žiliny na Grand Tour debutoval v roku 2011 a bolo to práve na španielskej Vuelte. Presne v tom istom roku si zároveň začal budovať meno skvelého šprintéra, pretože vyhral tri etapy a bodovú klasifikáciu, pričom toho času jazdil „len“ ako podpora lídra tímu Liquigas, Vincenza Nibaliho. Klenot našej cyklistiky sa už vtedy ukázal aj víťazstvom šiestej etapy, ktorá bola poriadne hornatá.

Posledná Vuelta skončila nehodou

V roku 2014 sa Sagan vrátil na preteky, no stále sa sústredil na Majstrovstvá sveta. Rovnakú taktiku zvolil aj v roku 2015 a na Majstrovstvá sa pripravoval rovnako. Kvalitu formy potvrdil aj na Vuelte víťazstvom tretej etapy. Avšak jeho účasť skončila oveľa skôr ako plánoval, pretože ho v ôsmej etape zachytila motorka, ktorá slúžila ako sprievodné vozidlo na pretekoch. Okrem pomliaždenín vtedy utrpel aj popáleniny prvého a druhého stupňa.


Vuelta plná náročných stúpaní bude pre Sagana testom

Vuelta a España, ktorá už onedlho začne, by 28 ročnému Slovákovi poslúžila ako dobrý odrazový mostík na Majstrovstvá sveta. Tohtoročné vyhliadky posledného Grand Tour sezóny sa spájajú s náročnosťou trasy, najmä čo sa týka stúpania. Dokonca Nibali trasu popisuje za najťažšiu, s akou sa kedy stretol. Vuelta tak bude aj pre Sagana testom, či jeho nohy zvládnu aj takéto náročné stúpanie v boji o rekordný štvrtý dúhový dres v poradí. Jednoducho povedané, Vuelta nie je uspôsobená Saganovým najsilnejším stránkam, no náš reprezentant by mal byť pripravený bojovať. Vuelta a España začína 25. augusta v Malage a končí 16. septembra v Madride.