Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko chce v roku 2036 organizovať olympijské hry, konkurenčný boj medzi mestami bude tvrdý

 Webnoviny  14. august 2021  127
Rusko chce v roku 2036 organizovať olympijské hry, konkurenčný boj medzi mestami bude tvrdý

14.8.2021 (Webnoviny.sk) - Rusko sa pravdepodobne bude uchádzať o organizáciu olympijských hier v roku 2036. V piatok o tom informoval minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov, správu o tom priniesol web rsport.ria.ru.

"Áno, uvažujeme o tom. Chystáme už aj prihlášky, záujem prejavilo niekoľko miest. Viem o Petrohrade či Kazani. Na ďalšie mestá si teraz nespomínam," poznamenal Lavrov na stretnutí s olympionikmi po návrate z Tokia.

Priama aktivita ruskej vlády


Doplnil tiež, že v tomto smere nejde o aktivitu rezortu zahraničných vecí, ale priamo ruskej vlády.

Kazaň o záujme hostiť OH v roku 2036 informovala už skôr, teraz sa pridávajú ďalšie lokality v krajine. Rusi deklarujú, že disponujú potrebnými zdrojmi na organizáciu OH.

Podľa ministra športu Olega Matycina bude konkurenčný boj medzi ruskými mestami poriadne tvrdý.

Naposledy hostilo športovcov Soči


Uvedený web okrem dvojice miest spomenutých Larvovom informoval aj o Novosibirsku či Moskve ako o uchádzačoch najväčšej športovej súťaže pod piatimi kruhmi v roku 2036.

V minulosti sa v Rusku konali OH v roku 1980, organizátorom bola Moskva. Pomerne nedávno sa v krajine uskutočnili aj ZOH, v roku 2014 ich hostilo čiernomorské letovisko Soči.

Viac k témam: olympiáda, olympijské hry
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko chce v roku 2036 organizovať olympijské hry, konkurenčný boj medzi mestami bude tvrdý © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.