Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Riaditeľ hokejového rozvoja Montreal Canadiens prezradil, na čom musí Slafkovský pracovať

 Webnoviny  14. máj 2023  175  
Riaditeľ hokejového rozvoja Montreal Canadiens prezradil, na čom musí Slafkovský pracovať

14.5.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa musel vo svojej prvej sezóne v zámorí veľa vecí naučiť. Významne mu v tom pomáhal Adam Nicholas, riaditeľ hokejového rozvoja v klube zámorskej NHL Montreal Canadiens.

Jednotka draftu nováčikov


Za klub 19-ročný Košičan odohral v aktuálnej sezóne 39 zápasov s bilanciou štyri góly a šesť asistencií. Odborník prezradil, na čom s vlaňajšou jednotkou draftu nováčikov pracoval.

„Snažili sme sa ho naučiť, ako hrať po celej dĺžke i šírke klziska a rozlíšiť, kedy je to nutné a kedy nie. Videli ste, že zo začiatku sa snažil mať puk stále na hokejke, vstúpiť s ním do útočného pásma a ukázať svoj talent. Nuž, tak sa v NHL stále nehrá," vysvetlil Nicholas v rozhovore pre oficiálny klubový web.

Doplnil, že nedostatky Slafkovského spoločne rozoberali pri analýzach s pomocou videí.

Inštrukcie na leto


„Pracovali sme s ním iba na jeho hernom štýle. Povedali sme si, kedy treba puk nahodiť do pásma, kedy ho nastreliť do voľného priestoru a potom ho dokorčuľovať. Na tieto veci sme sa zamerali a chceli sme, aby si ich osvojil. Mám pocit, že jeho vývoj ide tým správnym smerom a dostáva sa tam, kde ho potrebujeme mať," pokračoval Nicholas, ktorý dal Slafkovskému inštrukcie na leto: „Musí si nacvičil hru za bránkovou čiarou a v predbránkovom priestore, aby bol produktívny aj v týchto oblastiach."

Bronzový medailista zo ZOH 2022 v Pekingu utrpel v januári zranenie kolena, ktoré ho vyradilo zo zvyšku sezóny.

Slafkovský preto nehral za Slovensko na ostatných majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov a nehrá ani na prebiehajúcom seniorskom svetovom šampionáte. Pred rokom z neho Montreal urobil historicky prvú slovenskú jednotku draftu NHL.

Viac k témam: slovenský hokejový útočník
Zdroj: SITA.sk - Riaditeľ hokejového rozvoja Montreal Canadiens prezradil, na čom musí Slafkovský pracovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.