Sobota, 20. apríl 2019
Jasno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Rely Dakar opúšťa Južnú Ameriku, organizátori prezradili miesto budúceho ročníka

 Webnoviny  Pondelok, 17:03  18
Rely Dakar opúšťa Južnú Ameriku, organizátori prezradili miesto budúceho ročníka

PARÍŽ 15. apríla (WebNoviny.sk) - Organizátori motoristických pretekov Rely Dakar v pondelok potvrdili, že nasledujúci ročník tohto tradičného podujatia sa premiérovo uskutoční v Saudskej Arábii.

Detaily ohľadom nadchádzajúcej 42. edície pretekov by mali byť známe v priebehu aktuálneho týždňa. "Je to grandiózna výzva. Máme pred sebou prázdny list s neobmedzenými možnosťami," uviedol riaditeľ Rely Dakar David Castera.

Podujatie známe predovšetkým náročnou jazdou v púšti sa prvýkrát uskutočnilo v roku 1979 a pôvodne smerovalo z Paríža do senegalskej metropoly Dakar. Trasa sa následne viackrát zmenila a od roku 2009 sa preteky presunuli z Afriky do Južnej Ameriky.

Po jedenástich ročníkoch na juhoamerických tratiach tentoraz Rely Dakar prvýkrát zamieri do Ázie. Napriek zmene lokality Slováci Štefan Svitko a Ivan Jakeš, ktorí súťažia v kategórii motocyklov, deklarovali, že na štarte nebudú chýbať.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk - Rely Dakar opúšťa Južnú Ameriku, organizátori prezradili miesto budúceho ročníka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.