Utorok, 18. jún 2019
Zamračené  20,5 °C
Mimoriadne správy

Rely Dakar opúšťa Južnú Ameriku, organizátori prezradili miesto budúceho ročníka

 Webnoviny  15. apríl 2019  31
Rely Dakar opúšťa Južnú Ameriku, organizátori prezradili miesto budúceho ročníka

PARÍŽ 15. apríla (WebNoviny.sk) - Organizátori motoristických pretekov Rely Dakar v pondelok potvrdili, že nasledujúci ročník tohto tradičného podujatia sa premiérovo uskutoční v Saudskej Arábii.

Detaily ohľadom nadchádzajúcej 42. edície pretekov by mali byť známe v priebehu aktuálneho týždňa. "Je to grandiózna výzva. Máme pred sebou prázdny list s neobmedzenými možnosťami," uviedol riaditeľ Rely Dakar David Castera.

Podujatie známe predovšetkým náročnou jazdou v púšti sa prvýkrát uskutočnilo v roku 1979 a pôvodne smerovalo z Paríža do senegalskej metropoly Dakar. Trasa sa následne viackrát zmenila a od roku 2009 sa preteky presunuli z Afriky do Južnej Ameriky.

Po jedenástich ročníkoch na juhoamerických tratiach tentoraz Rely Dakar prvýkrát zamieri do Ázie. Napriek zmene lokality Slováci Štefan Svitko a Ivan Jakeš, ktorí súťažia v kategórii motocyklov, deklarovali, že na štarte nebudú chýbať.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk - Rely Dakar opúšťa Južnú Ameriku, organizátori prezradili miesto budúceho ročníka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.