Streda, 8. júl 2020
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Rekordér ruskej zbornej Maľcev už nie je v umelom spánku, hovoril s ním jeho syn

 Webnoviny  26. apríl 2020  21
Rekordér ruskej zbornej Maľcev už nie je v umelom spánku, hovoril s ním jeho syn

26.4.2020 (Webnoviny.sk) - Legendárny hokejový útočník Alexander Maľcev už nie je v umelom spánku, v ktorom sa nachádzal po plánovanej operácii v Nemecku. Novinky o zdravotnom stave deväťnásobného majstra sveta a dvojnásobného olympijského víťaza priniesol jeho nevlastný syn Alexej Pervov.

Stav sa zlepšuje


"Včera som s ním hovoril, jeho stav sa zlepšuje. Zatiaľ však nie je známe, kedy ho budú môcť previezť do Ruska. Chce to čas," uviedol Pervov, cituje ho agentúra TASS aj ďalšie ruské zdroje.

Jedna z ústredných postáv histórie sovietskeho a ruského hokeja sa v pondelok dožila 71 rokov. Vtedy bol Maľcev ešte v umelom spánku, o čom informoval jeho bývalý reprezentačný spolupútnik Vladimir Krikunov.

"Lekári sú optimistickí a tvrdia, že všetko bude v poriadku. Všetci dúfame v úspešné ukončenie liečby," povedal Krikunov, súčasný tréner Dinama Moskva v KHL.

Rekordný strelec


Maľcev v drese Sovietskeho zväzu odohral počas15 sezón 319 zápasov a z majstrovstiev sveta má v zbierke 12 medailí (9-2-1). Trikrát sa stal najproduktívnejším hráčom na MS. V sovietskom drese strelil rekordných 212 gólov, čo je národný rekord.

Na klubovej úrovni pôsobil v Diname Moskva a v roku 1999 ho slávnostne uviedli do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). V súčasnosti je aj viceprezident Dinama Moskva.

Viac k témam: Sieň slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF)
Zdroj: Webnoviny.sk - Rekordér ruskej zbornej Maľcev už nie je v umelom spánku, hovoril s ním jeho syn © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.