Pondelok, 20. september 2021
Zamračené  5,3 °C
Mimoriadne správy

Rehák Štefečeková patrí k najúspešnejším slovenským olympionikom, ziskom zlata sa posunula do najlepšej desiatky

 Webnoviny  29. júl 2021  37
Rehák Štefečeková patrí k najúspešnejším slovenským olympionikom, ziskom zlata sa posunula do najlepšej desiatky

29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková sa ziskom zlatej medaily na OH v Tokiu posunula do najlepšej desiatky rebríčka najúspešnejších slovenských olympionikov v ére samostatnosti (1993 - 2021).

Tridsaťsedemročná trapistka sa stala iba deviatym slovenským olympionikom so ziskom zlatej medaily a ôsmym na letných hrách.

Dominuje Kuzminová


Poradiu najúspešnejších Slovákov pod piatimi olympijskými kruhmi v súčte zimných aj letných hier suverénne dominuje biatlonistka Anastasia Kuzminová s tromi zlatými a tromi striebornými medailami.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


Online prenos (minúta po minúte)


Po tri zlaté (plus jeden bronz) majú na konte aj súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci, niekdajší králi disciplíny C2 vo vodnom slalome.

S dvoma zlatými medailami nasledujú vodní slalomári Michal Martikán (celkovo 2-2-1) a Elena Kaliská (2-0-0).

Môže rozšíriť svoj medailový zisk


Potom už nasledujú štyria olympionici s jednou zlatou medailou, kde sa aktuálne zaradila aj Rehák Štefečeková. Aktuálne zlatej strelkyni z Tokia patrí šiesta priečka, keďže má v zbierke aj dva strieborné kovy. Mama synov Nathana a Noaha preskočila v rebríčku úspešnosti hneď štvoricu športovcov - vodných slalomárov Ladislava a Petra Škantárovcov, chodca Mateja Tótha a rýchlostného kanoistu Erika Vlčeka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zuzana Rehák Štefečeková na letnej olympiáde v Tokiu 2020/2021 (fotografie)

Zároveň je po Kuzminovej a Kaliskej aktuálne treťou najúspešnejšou ženou spomedzi slovenských olympionikov. Rehák Štefečeková ešte môže na OH 2020 rozšíriť svoj medailový zisk v disciplíne mix trap, kde sa v sobotu 31. júla predstaví vo dvojici s Erikom Vargom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 29. júl (fotografie)


Desiati najúspešnejší slovenskí medailisti na letnej a zimnej olympiáde  • v ére samostatnosti


Anastasia Kuzminová (biatlon) 3 - 3 - 0
Pavol Hochschorner (vodný slalom) 3 - 0 - 1
Peter Hochschorner (vodný slalom) 3 - 0 - 1
Michal Martikán (vodný slalom) 2 - 2 - 1
Elena Kaliská (vodný slalom) 2 - 0 - 0
Zuzana Rehák Štefečeková (streľba) 1 - 2 - 0
Ladislav Škantár (vodný slalom) 1 - 0 - 0
Peter Škantár (vodný slalom) 1 - 0 - 0
Matej Tóth (atletika) 1 - 0 - 0
Erik Vlček (rýchlostná kanoistika) 0 - 2 - 1Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, športová streľba - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
Zdroj: Webnoviny.sk - Rehák Štefečeková patrí k najúspešnejším slovenským olympionikom, ziskom zlata sa posunula do najlepšej desiatky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.