Pondelok, 26. júl 2021
Zamračené  18,8 °C
Mimoriadne správy

Querrey si v Rusku poriadne zavaril, porušil izoláciu pre COVID-19 a utiekol súkromným lietadlom

 Webnoviny  15. október 2020  138
Querrey si v Rusku poriadne zavaril, porušil izoláciu pre COVID-19 a utiekol súkromným lietadlom

15.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ruské úrady nariadili americkému tenistovi Samovi Querreymu povinnú izoláciu po pozitívnom teste na koronavírus, niekdajšia svetová jedenástka však súkromným lietadlom opustila Rusko.

Viac o téme: Koronavírus


Tenista ušiel súkromným lietadlom


Ako vo štvrtok informovali organizátori turnaja ATP v Petrohrade, Sam Querrey a jeho manželka mali pozitívne testy na koronavírus v nedeľu, aj keď po príchode do Ruska štyri dni predtým obom vyšiel negatívny test. Tenista sa tak musel odhlásiť z hlavnej súťaže podujatia.

V pondelok tenista lekárom neotvoril dvere hotelovej izby s odôvodnením, že synček manželského páru spí. Rodina potom opustila hotel, pričom v utorok mali všetci podstúpiť preventívne vyšetrenie.

"Sam Querrey podľa záznamov hotelových bezpečnostných kamier opustil zariadenie aj s rodinou v utorok ráno o 5:45 h, pričom o tom neinformoval recepciu hotela. Tenista zástupcu ATP neskôr upovedomil, že opustil Rusko aj s rodinou súkromným lietadlom," uviedli ruskí organizátori.

Querreyho neminie trest


Situáciu z Petrohradu už začala vyšetrovať Asociácia tenisových profesionálov (ATP), ktorá však priamo nemenovala Američana Querreyho.

"Riešime porušenie protokolu súvisiaceho s ochorením COVID-19 na turnaji v Petrohrade," uviedla ATP, podľa ktorej je porušenie nariadení ohrozením celého kolotoča turnajov. Zdá sa, že aktuálne 49. hráča svetového singlového rebríčka neminie postih od strešnej organizácie.

Viac k témam: ATP Challenger Tour, COVID-19, karanténa, Koronavírus, Pandémia, útek
Zdroj: Webnoviny.sk - Querrey si v Rusku poriadne zavaril, porušil izoláciu pre COVID-19 a utiekol súkromným lietadlom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.