Štvrtok, 5. august 2021
Slabý dážď  14,3 °C
Mimoriadne správy

Prezident Juventusu chce zachrániť Ferrari, zaujíma sa o pozíciu generálneho riaditeľa

 Webnoviny   2. január 2020  78
Prezident Juventusu chce zachrániť Ferrari, zaujíma sa o pozíciu generálneho riaditeľa

2.1.2021 (Webnoviny.sk) - Po tom, ako Louis Camilleri náhle rezignoval z pozície generálneho riaditeľa Ferrari, plánovala talianska spoločnosť predstaviť meno jeho nástupcu v druhej polovici decembra. Rýchlym rozhodnutím chcela zabezpečiť priaznivý vstup spoločnosti do nového kalendárneho roka a pozitívnu atmosféru vo svojom tíme motoristickej F1.

Andrea Agnelli je horúci kandidát


Ako uvádza web sportowefakty.wp.pl s odvolaním sa na taliansky denník La Verita, horúcim kandidátom na uvoľnený post je súčasný prezident futbalového klubu Juventus Turín a šéf Európskej asociácie futbalových klubov (ECA) Andrea Agnelli. Jeho rodina nemá k automobilovému priemyslu ďaleko, keďže má podiely aj v automobilkách Fiat a Ferrari.

Podľa talianskeho novinára Gigiho Moncalva to môže byť pre Agnelliho správny čas pre zmenu brandže. Juventus má problémy v talianskej Serie A, kde so 6. pozície so zápasom k dobru stráca na vedúci tím tabuľky AC Miláno 10 bodov.

Juventus prišiel o stovky miliónov eur


"Starej dáme" vážne hrozí, že po deviatich dominantných sezónach nezíska 10. majstrovské "scudetto" po sebe. V dôsledku pandémie koronavírusu navyše turínsky klub prišiel o stovky miliónov eur.

Spomenutý Camilleri oznámil rezignáciu začiatkom decembra po tom, ako mu diagnostikovali ochorenie COVID-19. Choroba uňho prepukla tak agresívne, že sa po zotavení rozhodol predčasne odísť do dôchodku a venovať sa rodinnému životu.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Juventusu chce zachrániť Ferrari, zaujíma sa o pozíciu generálneho riaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.