Nedeľa, 28. február 2021
Zamračené  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Preteky paralelného slalomu, v ktorých vypadla Vlhová, boli neférové. Riaditeľovi FIS sa vyhrážali smrťou

 Webnoviny  19. február 2021  33
Preteky paralelného slalomu, v ktorých vypadla Vlhová, boli neférové. Riaditeľovi FIS sa vyhrážali smrťou

19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Pretekovému riaditeľovi Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS Markusovi Waldnerovi sa vyhrážali smrťou. Hrozby tohto druhu si našiel v emailovej pošte po utorkových pretekoch v paralelnom obrovskom slalome mužov a žien na majstrovstvách sveta v Cortine d'Ampezzo, ktoré boli podľa viacerých účastníkov, resp. účastníčok neregulárne.

Červená dráha bola preukázateľne rýchlejšia ako modrá. Lyžiari jazdiaci v červenej dráhe mali výhodu, čo po pretekoch priznali aj talianski organizátori.

Taliani ubezpečili Waldnera, že ho v ťažkej situácii všemožne podporia. "Sme otvorení priamej komunikácii, ale hrozby akéhokoľvek druhu sú neprijateľné," citoval talianskych organizátorov MS 2021 aj portál ORF.

Majstrami sveta v paralelných pretekoch sa stali Francúz Mathieu Faivre a v ženskej kategórii netradične taliansko-rakúske duo Marta Bassinová a Katharina Liensbergerová. Jedna z favoritiek Slovenka Petra Vlhová nedokončila už svoju kvalifikačnú jazdu.

Viac k témam: vyhrážanie zabitím
Zdroj: Webnoviny.sk - Preteky paralelného slalomu, v ktorých vypadla Vlhová, boli neférové. Riaditeľovi FIS sa vyhrážali smrťou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.