Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Presviedčal športovcov na doping, estónsky lyžiarsky tréner čelí vyšetrovaniu
Webnoviny 11. marec 2019 681
TALLINN 11. marca (WebNoviny.sk) - Estónski prokurátori tvrdia, že zahájili trestné konanie proti bývalému trénerovi mnohých elitných bežcov na lyžiach Matimu Alaverovi, ktorý je podozrivý z dopingových praktík. Na 65-ročného kouča padol tieň podozrenia z toho, že presviedčal lyžiarov, aby užívali podporné prostriedky na zvyšovanie ich výkonu.
Tento prípad prišiel krátko po tom, ako pred niekoľkými dňami pri veľkej policajnej razii v dejisku majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní v rakúskom Seefelde aj neďalekom Nemecku zatkli dovedna deväť ľudí vrátane piatich športovcov, z toho dvoch Estóncov - Andreasa Veerpalua a Karla Tammjärva.
Alaver sa v Estónsku, kde sú bežci na lyžiach považovaní za najväčšie športové hviezdy, postaral o veľký škandál. Minulý týždeň ho dokonca zbavili dvoch štátnych vyznamenaní.
Viac k témam: beh na lyžiach, doping
Zdroj: Webnoviny.sk - Presviedčal športovcov na doping, estónsky lyžiarsky tréner čelí vyšetrovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Video: Vyhlásili najlepších hráčov uplynulého týždňa v NHL
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile