Mimoriadne správy

Prešovskí hádzanári si poradili s Bukurešťou, dostali sa na čelo SEHA League

Webnoviny   3. december 2018  282

PREŠOV 3. decembra (WebNoviny.sk) - Hádzanári Tatrana Prešov pokračujú v úspešnom účinkovaní v rámci 8. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League".

Odvetnú časť začali v pondelok víťazstvom, keď v 10. kole vyhrali v Tatran handball aréne nad rumunským klubom HC CSA Bukurešť 26:19 (11:8). Nováčikovi súťaže sa revanšovali za tesnú augustovú prehru 25:26 z úvodného kola, trojbodový zisk ich zároveň vyšvihol na líderskú pozíciu v tabuľke o skóre pred ďalšie tri tímy, ktoré majú zápas k dobru.

Hostia vyhrali prvú desaťminútovku 2:1, ale Šarišanom stačilo päť minút, aby otočili na 6:2. Steaua znížila v 21. min na 6:8, no Tatran v závere úvodného dejstva odskočil na 10:6 i 11:7 a na prestávku išiel s trojgólovým náskokom. Po zmene strán ho domáci zvýšili na 13:8, ale Steaua rýchlo skorigovala na 11:14. Ešte necelých osem minút pred koncom vyhrávali zeleno-bieli len o štyri góly (20:16), ale koncovku si Tatran postrážil a ešte zveľadil svoju výhru. Najlepším strelcom prešovského tímu bol Jakub Hrstka, autor 7 presných zásahov.

Zverenci trénera Slavka Golužu si po desiatich vystúpeniach vylepšili bilanciu na sedem výhier - tri prehry (dve jednogólové, jednu dvojgólovú) a v tabuľke si so ziskom 21 bodov polepšili na 1. miesto. Úradujúci slovenský šampión bude v SEHA League pokračovať už v sobotu 8. decembra domácim duelom 11. kola proti srbskému RK Vojvodina Nový Sad (18.00 h).

SEHA Gazprom League 2018/2019

• 10. kolo

Tatran Prešov (SR) - HC CSA Steaua Bukurešť (Rum.) 26:19 (11:8)
Najviac gólov: Hrstka 7/1, Butorac 5, L. Urban 4 - Grbovič 4, Vujič 3, Becheru, Rosu, Constantina a Bizau po 2, Florea 2/2
Pok. hody: 3/2 - 4/2, vylúčení: 1 - 2

Viac k témam: SEHA League, Tatran Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk - Prešovskí hádzanári si poradili s Bukurešťou, dostali sa na čelo SEHA League © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.