Štvrtok, 4. marec 2021
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Poradca Red Bullu chcel koronavírusom zámerne nakaziť celý tím, „Corona Camp“ mu zatrhli

 Webnoviny  30. marec 2020  119
Poradca Red Bullu chcel koronavírusom zámerne nakaziť celý tím, „Corona Camp“ mu zatrhli

30.3.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa konzultanta tímu motoristickej formuly 1 Red Bull Helmuta Marka by táto "stajňa" mala proti koronavírusu bojovať v porovnaní s celým svetom inak - kontrolovaným nakazením svojich jazdcov ochorením COVID-19.

"Máme štyroch pretekárov v F1 a ďalších osem či desať juniorov. Myšlienka je, aby sme zorganizovali špeciálny kemp, na ktorom sa o nich postaráme po mentálnej aj fyzickej stránke. A to bude aj ideálny čas, aby prišla infekcia. Sú to všetko mladé, silné a zdravé osoby," povedal Marko pre ORF a informoval o tom portál motorsport-total.com.

Cieľom by bolo, aby všetci prekonali ochorenie a vybudovali si naň imunitu. Organizácia "Corona Campu" sa však nestretla s pozitívnymi reakciami. "Všetci mi na to dali negatívnu reakciu," prezradil Marko a doplnil tiež, že jazdec tímu Max Verstappen zostal zhrozený, keď o tomto návrhu počul.

V Red Bulle teda zatiaľ žiadny podobný kemp nechystajú, ale jazdci sa napriek tomu udržiavajú v najlepšej možnej kondícii. "Napríklad Max asi jazdí viac ako počas normálnej sezóny. Venuje sa totiž e-športom a občas má aj niekoľko pretekov denne," informoval Marko.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa konzultanta má každý pretekár svojho fyzioterapeuta a venuje sa zlepšovaniu kondície. "Teraz je na to ideálna situácia, pretože keď sa raz sezóna začne, tak na podobné aktivity nebude čas," myslí si Marko.

Viac k témam: F1 Formula 1, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Poradca Red Bullu chcel koronavírusom zámerne nakaziť celý tím, „Corona Camp“ mu zatrhli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.