Pondelok, 26. september 2022
Zamračené  10,1 °C
Mimoriadne správy

Počas osláv začiatku odpočítavania jedného roka do olympijského festivalu EYOF 2022 predstavia maskota

 Webnoviny  17. júl 2021  137
Počas osláv začiatku odpočítavania jedného roka do olympijského festivalu EYOF 2022 predstavia maskota

17.7.2021 (Webnoviny.sk) - Organizátori Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica (EYOF 2022) začnú v sobotu 24. júla odpočítavať rok do začiatku podujatia.

Ako informujú v tlačovej správe, pri tejto príležitosti predstavia maskota podujatia a verejnosti ukážu malú ochutnávku toho, čo návštevníkov podujatia čaká o rok vo fanúšikovských zónach. Rok pred podujatím sa tak Námestie SNP premení od 15:00 do 22:00 na festivalové pódium.

Odpočítavanie jedného roka


Na oslave začiatku odpočítavania jedného roka do EYOF 2022 Banská Bystrica si nájdu svoj program predstavitelia najmladšej, mladej, strednej i staršej generácie.

Návštevníci podujatia bližšie spoznajú Európsky olympijský festival mládeže, budú si však môcť aj zašportovať.

Pripravené sú tri samostatné koncerty, na ktorých vystúpia populárna skupina Hex, medzi deťmi veľmi obľúbená Fíha Tralala a Dychová hudba Ministerstva vnútra SR, ktorá si pripravila zmes populárnych a filmových skladieb v netradičnom prevedení.

Protipandemické opatrenia


Snažíme sa byť zodpovední a z preventívnych protipandemických opatrení pripravujeme koncertný program v troch blokoch. Na každý z nich bude k dispozícii po tisíc vstupeniek, ktoré môžu záujemcovia zdarma získať v lotérii prostredníctvom vyplnených formulárov na facebookovej stránke EYOF 2022 Banská Bystrica,“ uviedol marketingový riaditeľ EYOF 2022 Lukáš Donoval.

Jedným z prekvapení bude oficiálne predstavenie maskota EYOF, ktorý vzišiel z vlaňajšej veľkej výtvarnej súťaže. Porota vyberala zo stovák návrhov od mladých i starších ľudí z celého Slovenska.

Maskot spustí aj odpočítavanie jedného roka do začiatku podujatia, odpočítavací časomer bude následne umiestnený v nákupnom centre Europa SC. Vyvrcholením celého popoludnia bude veľký ohňostroj.

Najväčšie multišportové podujatie


Mesto pod Urpínom privíta najväčšie multišportové podujatie v histórii samostatného Slovenska po ročnom odklade pre pandémiu koronavírusu v dňoch 24. až 30. júla 2022.

Zúčastní sa na ňom 3 600 mladých športovcov, trénerov, dobrovoľníkov a členov realizačných tímov. Nad Európskym olympijským festivalom mládeže 2022 v Banskej Bystrici prevzala záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Viac k témam: Európsky olympijský festival mládeže EYOF, námestie SNP, oslavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Počas osláv začiatku odpočítavania jedného roka do olympijského festivalu EYOF 2022 predstavia maskota © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.