Sobota, 25. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Petra Vlhová sa chystá na preteky v Záhrebe, organizátori avizujú dostatok snehu
Webnoviny 2. január 2020 628
Fotogaléria: Petra Vlhová


2.1.2020 (Webnoviny.sk) - Chorvátsky Záhreb bude v prvý januárový víkend tradične dejiskom úvodných novoročných slalomov Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach. V sobotu 4. januára sa predstavia ženy a deň po nich muži.Najlepšie pripravené trate
Obľúbené podujatie Snow Queen Trophy vstúpi do novej dekády a podľa organizátorov v Záhrebe aj na kopci Sljeme sa už finišuje s prípravami na preteky v najtočivejšej disciplíne, kde sa počas oboch dní očakávajú viac než 10-tisícové divácke návštevy.
"V súčasnosti máme na zjazdovke Crveni Spust dostatok snehu a tím zodpovedný za prípravu pretekov robí posledné potrebné úpravy. Chceme zachovať trend skvelej pripravenosti podujatia, ktoré sa za 14 rokov svojej existencie stalo známym po celom svete. Pred rokom nám najlepšie vysvedčenie vystavili samotní pretekári. Tvrdili, že naša trať patrí medzi najlepšie pripravené vo Svetovom pohári. Na to sme obzvlášť hrdí," uviedol riaditeľ organizačného výboru pretekov v Záhrebe Vedran Pavlek v tlačovej správe.
Na prvé preteky v novom roku sa chystá aj elitná slovenská pretekárka Petra Vlhová. Slalom na známom Medveďom vŕšku nad Záhrebom zatiaľ nepatrí k tým, kde sa 24-ročná Liptáčka tešila z triumfu, ale na konte má dve druhé miesta z rokov 2017 a 2019.
Mimoriadne preteky
Tretieho januára 2017 išlo z pohľadu slovenského lyžovania o mimoriadne preteky, keďže z víťazstva sa vtedy tešila Veronika Velez-Zuzulová a na stupňoch víťazov ju sprevádzali krajanka Vlhová a Češka Šárka Strachová.
Velez-Zuzulová aj Strachová už ukončili svoje úspešné kariéry. Vlhová sa na preteky v Záhrebe pripravovala na prelome rokov v talianskom Vipitene a do Chorvátska mala zamieriť práve v druhý januárový deň.
Organizátori informovali, že v Záhrebe počas oboch pretekov očakávajú účasť dovedna 150 slalomárov a slalomárok z 20-25 krajín štyroch kontinentov. Sprevádzať by ich malo približne 400 členov ich realizačných tímov. Zoznam účastníkov z radov akreditovaných médií narástol na päťsto.
Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Petra Vlhová sa chystá na preteky v Záhrebe, organizátori avizujú dostatok snehu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická
Pracovných ponúk je čoraz menej, aktivita uchádzačov však láme rekordy