Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Petra Kvitová sa odhlásila z Roland Garros, na antuku ju nepustila boľavá ruka
Webnoviny 27. máj 2019 624
PARÍŽ 27. mája (WebNoviny.sk) - Ženská dvojhra na tenisovom Roland Garros v Paríži prišla o jednu z favoritiek. V pondelok sa z najväčšieho antukového turnaja odhlásila Češka Petra Kvitová.
Semifinalistka spred siedmich rokov na twitteri oznámila, že má zranené predlaktie na ľavej ruke. "Bolesť som pociťovala už niekoľko týždňov a aktuálny röntgen ukázal, že sú tam dve natrhnuté miesta. Celé by sa to ešte zhoršilo, pokiaľ by som hrala," vysvetlila Kvitová.
Dvojnásobná wimbledonská víťazka a aktuálne šestka ženského renkingu WTA sa tešila na Paríž po solídnej antukovej sezóne s turnajovým titulom v Stuttgarte a štvrťfinálovou účasťou v Madride. Práve v Paríži sa 29-ročná Češka vrátila v roku 2017 do súťažného diania po šokujúcom napadnutí nožom útočníkom v jej prostějovskom byte pred Vianocami v roku 2016. "Bolo to ťažké rozhodnutie, lebo práve v Paríži som si pred dvoma rokmi užila návrat na dvorce," uviedla Kvitová na sociálnej sieti.
V "pavúku" ženskej dvojhre nahradí skúsenú Češku iba 18-ročná Slovinka Kaja Juvanová. Jej súperkou v 1. kole bude Rumunka Sorana Cirsteová.
Viac k témam: Paríž, Roland Garros
Zdroj: Webnoviny.sk - Petra Kvitová sa odhlásila z Roland Garros, na antuku ju nepustila boľavá ruka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov