Utorok, 28. máj 2024
Malá oblačnosť  13,4 °C
Mimoriadne správy

Pavol Regenda bude mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, Anaheim Ducks povedie Greg Cronin

 Webnoviny   7. jún 2023  153  
Pavol Regenda bude mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, Anaheim Ducks povedie Greg Cronin

7.6.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Pavol Regenda bude mať v sezóne 2023/2024 nového trénera.

Vedenie klubu Anaheim Ducks zo zámorskej NHL vymenovalo Grega Cronina ako nástupcu kouča Dallasa Eakinsa, ktorý ani v jednom zo štyroch ročníkov na lavičke nedoviedol "káčerov" do play-off.

Kalifornský tím čaká na účasť v bojoch o Stanleyho pohár už päť rokov, pričom v aktuálnej sezóne mal najhoršiu bilanciu v súťaži.

Naposledy pôsobil v AHL


Cronin má už 36 rokov trénerských skúseností, no ešte nikdy nebol hlavný kormidelník v prvom tíme klubu NHL.

Spolu dvanásť rokov však bol asistent hlavného trénera v kluboch Toronto Maple Leafs a New York Islanders, pričom ako člen realizačného tímu "ostrovanov" viedol aj svojho predchodcu v Anaheime - vtedy ešte obrancu Eakinsa.

V ostatných piatich sezónach bol Cronin koučom Colorada Eagles v nižšej AHL, záložného tímu Colorada Avalanche.

"Tvrdo som pracoval, aby som sa dostal do tejto pozície. Nedokážem vyjadriť, ako veľmi som šťastný, že som tu," vyhlásil 60-ročný odborník, ktorý je odhodlaný urobiť z Ducks opäť konkurencieschopný tím: "Sú určité veci, ktoré sa dajú urobiť. Všetci sa budú snažiť na maximum, na tom si zakladám. Súťaživosť však treba spojiť s hokejovými schopnosťami. Treba na to ísť s rozumom."

Hľadali trénera a učiteľa


Tím Anaheim Ducks zaznamenal v základnej časti sezóny 2022/2023 iba 23 triumfov a 59 prehier a mal jasne najslabšiu obranu. Päť rokov bez play-off je najdlhšia séria v klubovej histórii.

"Hľadali sme trénera a zároveň učiteľa, ktorý naučí staré veci novým spôsobom. Prinesie nám vášeň a energiu, ktorá je nákazlivá. Chceli sme niekoho, kto tu nastaví vysoké štandardy v tímovej kultúre, pracovnej morálke a zodpovednosti. Greg má vo všetkých týchto oblastiach výnimočné renomé," povedal o Croninovi generálny manažér klubu Pat Verbeek.

Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk - Pavol Regenda bude mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, Anaheim Ducks povedie Greg Cronin © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.