Štvrtok, 5. august 2021
Slabý dážď  14,3 °C
Mimoriadne správy

Paulína Fialková aj jej sestra Ivona prerušili sezónu, nie sú zdravotne v poriadku

 Webnoviny  11. január 2021  84
Paulína Fialková aj jej sestra Ivona prerušili sezónu, nie sú zdravotne v poriadku

11.1.2021 (Webnoviny.sk) - Sestry Fialkové nie sú zdravotne v poriadku a z toho dôvodu prerušujú sezónu Svetového pohára v biatlone. Paulínu aj Ivonu trápia problémy, ktoré im výrazne obmedzujú výkon a po konzultácii s odborníkmi sa rozhodli vystúpiť z kolotoča SP. V dňoch 14.- 17. januára budú chýbať v pretekoch 6. kola SP v Oberhofe.

Novembrová nákaza koronavírusom


Pôvod zdravotných patálií dvoch najlepších slovenských biatlonistiek zrejme treba hľadať v novembrovej nákaze koronavírusom, pre ktorú vynechali úvodné dve kolá SP 2020/2021 vo fínskom Kontiolahti.

Viac o téme: Koronavírus


Na Slovensku chcú čo najlepšie diagnostikovať svoj zdravotný stav a nasadiť správnu liečbu, aby boli fit pre februárové majstrovstvá sveta v slovinskej Pokljuke (9.- 21. 2.).

"Moje zdravotné problémy spôsobené novembrovým COVID-om pretrvávajú. Je potrebné absolvovať dodatočné vyšetrenia, preto sa nezúčastním na najbližšom kole SP v Oberhofe. Zdravie je teraz na prvom mieste," informovala Paulína Fialková, cituje ju web slovenskybiatlon.sk.

Absolvujú podrobnejšie vyšetrenia


Jej sestra Ivona síce v piatkovom šprinte v Oberhofe vďaka 28. miestu prvýkrát v tejto sezóne bodovala, ale neskôr počas víkendu nepotvrdila zlepšenie a po miešanej štafete úplne vyčerpaná dokonca musela vyhľadať lekársku pomoc.

"Zdravotné problémy spojené s novembrovým prekonaním COVID-u stále pretrvávajú a sú momentálne nezlučiteľné s vrcholovým športom. Rozhodli sme sa absolvovať podrobnejšie vyšetrenia, a preto dnes cestujeme domov na Slovensko. Budem vás informovať o ďalšom postupe po konzultácii s odborníkmi," uviedla Ivona Fialková.

Anna Murínova domov necestovala


Namiesto sestier Fialkových sa v Oberhofe od štvrtka predstavia Henrieta Horvátová a Júlia Machyniaková, ktorá sa najlepšie ukázala na nominačných pretekoch medzi sviatkami.

Doplnia tak v slovenskom ženskom tíme duo Veronika Machyniaková - Aneta Smerčiaková. "Stretne sa tam teda rovnaká partia ako v Kontiolahti. Viesť ju bude Anna Murínová, ktorá so sestrami Fialkovými domov necestovala," informoval slovenskybiatlon.sk.

V mužskej časti SP v Oberhofe budú Slovensko reprezentovať Tomáš Hasilla, Michal Šíma, Šimon Bartko a Matej Baloga. Na programe budú okrem rýchlostných pretekov aj štafety mužov a žien a tiež preteky s hromadným štartom. Muži na rozdiel od žien ešte vôbec nebodovali v sezóne SP 2020/2021.

Viac k témam: Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk - Paulína Fialková aj jej sestra Ivona prerušili sezónu, nie sú zdravotne v poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.